یک بام و دو هوای FBI در رویارویی با مسلمانان
یک بام و دو هوای FBI در رویارویی با مسلمانان
درحالی که پلیس فدرال آمریکا(FBI) در سال‌های اخیر مسلمانان را در خصوص ارتباط احتمالی با عناصر تروریستی به بهانه‌های واهی مورد بازجویی قرار می‌دهد، این نهاد متعهد شده با پایان دادن به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان، از آنان محافظت کند!
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 5281
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «wusa۹»، پس از گذشت یک هفته از انتصاب رئیس پلیس (FBI) واشنگتن به سمت دستیار پلیس (FBI) آمریکا توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور، وی دیروز جمعه، ۲۴ دی تصمیم گرفت با بازدید از مسجد «دارالحجره» اعتماد مسلمانان را به دست آورد.
«پائول ابیت»، رئیس پلیس (FBI) واشنگتن که همراه با تیم خود و «ادوارد راسلر»، رئیس پلیس شهر «فایرفاکس» از مسجد بازدید کرد، در نشست با مسلمانان گفت: پایان دادن به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های پلیس است!
وی خطاب به نمازگزاران که برای برگزاری نماز جمعه در مسجد حضور داشتند، گفت: (FBI) متعهد می‌شود به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان پایان دهد و دادن گزارش این جرایم توسط مسلمانان بسیار حائز اهمیت است.
ابیت اظهار کرد: از مسلمانان می‌خواهیم در این راه به یاری ما آمده و برای متوقف کردن این جرایم با ما همکاری کنند.
وی افزود: تیم پلیس با مسجد ارتباط دوستانه‌ای داشته و امروز نیز برای اطمینان دادن به مسلمانان در حفط ایمنی آنها در این مسجد حضور یافته‌اند!
گفتنی است، مأموران FBI در سال‌های اخير با استخدام افراد بزهكار آنان را به مساجد مهم در شهرهای مختلف اين ايالت اعزام می‌كردند تا با تظاهر به مسلمان شدن، با نمازگزاران به گفت‌و‌گو نشسته و درباره عقايد و افكار آنان برای پليس خبرچينی كنند.
اين افراد با حضور در جمع مسلمانان خود را شيفته اسلام معرفی كرده و از عقايد آنان درباره جهاد سؤال می‌كردند؛ سپس گفت‌و‌گوهای ضبط شده را به FBI تحويل می‌دادند.
شورای روابط اسلامی ـ آمريكايی(CAIR) ضمن محكوم كردن اين اقدام FBI آن را نمونه ديگری از نقض حقوق شهروندی مسلمانان در آمريكا دانسته و اعلام كرده بود كه چنين اقداماتی موجب سلب اعتماد مسلمانان به پليس فدرال شده است.
از زمان وقايع يازده سپتامبر ۲۰۰۱ در آمريكا، برخوردهای سوء و تبعيض آميز نسبت به مسلمانان هم از سوی نهادهای دولتی و هم از سوی برخی از غيرمسلمانان اين كشور افزايش داشته است.
Share/Save/Bookmark