رشد حملات اسلام‌هراسانه علیه بانوان مسلمان در انگلیس
رشد حملات اسلام‌هراسانه علیه بانوان مسلمان در انگلیس
در حالی که میزان حملات اسلام‌هراسانه در سراسر اروپا رو به رشد است، تعداد جرایم ناشی از نفرت علیه بانوان مسلمان در بریتانیا نیز طی دو سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش یافته است.
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: 3157
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Sky News»، فیاض مغول، مدیر سازمان دیده‌بان اسلام‌هراسی در بریتانیا (Tell Mama) می‌گوید: اطلاعات ما نشان می‌دهد که در طول ۲ سال گذشته، بانوان مسلمان از حملات اسلام‌هراسانه بیشتر و خشن‌تری مواجه هستند.
وی افزود: تعداد جرایم ناشی از نفرت علیه بانوان مسلمان در ۱۸ ماه گذشته ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است که بیشتر این حملات فیزیکی و لفظی از سوی مردان انجام می‌شود.
فیاض مغول همچنین گفت: هنوز نمی‌دانیم چه مقدار از این افزایش چشمگیر تماس‌های بانوان مسلمان برای گزارش حملات اسلام‌هراسانه، نتیجه شناخت بیشتر سازمان دیده‌بان اسلام‌هراسی است و چقدر نتیجه افزایش اسلام‌هراسی.
یاسمین خالد، بانوی مسلمان ۲۱ اهل شهر «برامزگرو» انگلیس یکی از بانوانی است که هدف حملات اسلام‌هراسانه قرار گرفته است.
وی می‌گوید که تاکنون تنها ۲ مورد از ۳۰ حمله مختلفی که علیه وی انجام شده را گزارش کرده است.
یاسمین می‌افزاید: تا مرا می‌بینند متوجه می‌شوند که مسلمان هستم و به من اهانت می‌کنند و مرا تروریست و عضو طالبان می‌خوانند. من از کنار آن‌ها رد می‌شوم در حالی که تحقیر شده‌ام. گاهی جواب می‌دهم، گاهی فقط گریه می‌کنم، گاهی خودم را پنهان می‌کنم و گریه می‌کنم زیرا نمی‌دانم که چه باید بکنم.
یاسمین تنها یکی از ده‌ها بانوی مسلمانی است که هدف حملات فزاینده ناشی از اسلام‌هراسی قرار می‌گیرد.
بنابر گزارش‌ها، مردم انگلیس بدبینانه‌ترین دید را نسبت به مسلمانان دارند. مسلمانان حدود ۳ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا