داخلی صفحه آخر خبر
آزادی حق حجاب ورزشی در دبیرستان آمریکایی
دبیرستان دولتی «دیرینگ» در شهر «پورتلند» در ایالت «مین» آمریکا نخستین دبیرستان است که با اعلام آزادی حق پوشش اسلامی، حجاب ورزشی را برای دانش‌آموزان مسلمان ورزشکار نیز تهیه کرده است.
يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۳
کد مطلب: 5713
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «یاهو»، «ملانی کرایج»، مدیر ورزشی این دبیرستان با بیان اینکه دبیرستان دیرینگ، نخستین دبیرستان در ایالت مین و حتی نیواینگلند است که به ورزشکاران مسلمان حق حجاب ورزشی را داده است، گفت: به‌زودی در تیم تنیس مدرسه ورزشکارانی را خواهیم دید که در عین محجبه بودن به توپ تنیس ضربه می‌زنند.
حجاب ورزشی، نوعی لباس پارچه‌ای ورزشی است که با ثابت ماندن روی سر، به ورزشکار امکان می‌دهد به جای تمرکز روی نیفتادن حجاب خود، تمرکز لازم را برای ورزش داشته باشد.
حجاب ورزشی توسط شرکت «آسیا»(ASIYA) در ایالت‌های غرب میانه آمریکا طراحی و تولید شده است.
زمانیکه کرایج از تولید محصولات حجاب ورزشی مطلع شد، تلاش کرد بدون ایجاد تبعیض مذهبی و پرداخت مالیات این نوع لباس را به دبیرستان دیرینگ برای ورزشکاران مسلمان وارد کند.
وی در این باره گفت: به عنوان یک مدیر ورزشی تلاش من این است که بدانم چه نوع محصولات جدیدی برای محجبه‌ها تولید شده و چه پیشرفت‌هایی در یونیفرم‌ها و تجهیزات ورزشی ویژه مسلمان‌ها صورت گرفته است.
علاوه بر تلاش‌های مدیر ورزشی این دبیرستان برای آوردن روسری‌ها و لباس‌های ورزشی اسلامی دو کاپیتان غیر مسلمان تیم تنیس این مدرسه نیز گامی فراتر گذاشته و صفحه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت تهیه لباس‌های ورزشی اسلامی برای دانش‌آموزان مسلمان ایجاد کرده‌اند.
این اقدام باعث جمع‌آوری ۸۰۰ هزار دلار شد که لباس رشته‌های والیبال، فوتبال، هاکی روی چمن، تنیس، لاکراس و دومیدانی ورزشکاران مسلمان را تأمین کرد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در بیانیه‌ای گفت: دبیرستان دیرینگ نخستین و تنها دبیرستانی است که به جای اینکه دانش‌آموزان مسلمان با روسری به آنجا بروند، خود روسری آ‌ن‌ها را تهیه کرد.
Share/Save/Bookmark