عبدالله گل رييس جمهور ترکيه
عبدالله گل رييس جمهور ترکيه
 
هشدار عبدالله گل به اروپا در زمینه اسلام‌هراسی
عبدالله گل رييس جمهور ترکيه با هشدار به اروپا در زمينه اسلام‌هراسي گفته است: "استفاده از انديشه‌هايي چون اسلام‌هراسي به عنوان وسيله‌اي براي استثمار سياسي مي‌تواند ماجراهاي خطرناکي به وجود آورد."
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۵
کد مطلب: 626
به گزارش «آرماگدون» ، رييس جمهور ترکيه که براي سفري رسمي در هلند به سر مي‌برد، پس از ديدار با مارک روته، نخست‌وزير اين کشوردر نشست خبري مشترکي با وي گفت: "اگر به خاطر داشته باشيد، يک چنين تفکري قبل از جنگ جهاني دوم در اروپا شکل گرفته است. چنين طرز تفکري بسيار خطرناک بوده و مي‌تواند در يک لحظه گسترش يافته و از کنترل خارج شود."
وي همچنين بيان کرد: "متاسفانه امروز شاهد هستيم که در برخي از کشورها اسلام‌هراسي مطرح است. اين انديشه خطرناک است و همه بايد با دقت عمل کنند."
هفته گذشته روزنامه گاردين نوشت، گزارش جديد گروه ضد نژادپرستي "اميد، نه نفرت" نشان مي‌دهد که انگلستان با وجود فعاليت ۲۲ گروه ضداسلامي در اين کشور، يکي از کشورهاي فعال در زمينه گسترش افراط‌‌گرايي ضدمسلمانان به شمار مي‌رود.
اين گزارش، اتحاديه دفاعي انگليسي (اي‌دي‌ال) را به عنوان يکي از عناصر کليدي مروج افراط‌‌گرايي ضد مسلمانان معرفي کرده است. ماه گذشته، يک تحقيق نشان داد که اين اتحاديه و گروه‌هاي ديگر راست افراطي در انگليس معتقد هستند که استفاده از اسلحه در برابر اقليت‌هاي ديني مشروع و اجتناب‌ناپذير است.
آندرس برينگ بريويک، تروريست نروژي مي‌گويد، وي فقط يکي از حدود ۸۰ محفل تروريستي است که آماده سرنگوني دولت‌هاي تحمل کننده اسلام هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی