درخواست دانشجویان انگلیسی براي مقابله با اسلام هراسی
درخواست دانشجویان انگلیسی براي مقابله با اسلام هراسی
 
درخواست دانشجویان انگلیسی براي مقابله با اسلام هراسی
جمعی از دانشجویان و فعالان مدنی انگلیس در یک نشست عمومی که در محل دانشگاه لندن برگزار شد ، پایان دادن به اسلام هراسی بویژه در دانشگاه های این کشور را خواستار شدند .
جمعه ۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب: 220
ه گزارش «آرماگدون» ، سخنرانان نشست دانشجویان و فعالان مدنی انگلیس پنجشنبه شب در سخنان خود اسلام هراسی را معادل نژاد پرستی توصیف کردند .
در همین حال ، 'کریس ناینهام' از مدیران ائتلاف بزرگ ضدجنگ انگلیس در این نشست گفت : اسلام هراسی نوع حادی از نژادپرستی است و در واقع تداوم حمله به اقلیت های نژادی و رنگین پوستان در انگلیس به شمار می رود.
وی اظهارداشت : در حالی که اعمال و حرف های نژادپرستانه علیه اقلیت های قومی و نژادی معمولا با واکنش منفی حاکمیت و رسانه ها مواجه می شود ولی متاسفانه در مورد اسلام هراسی چنین واکنشی صورت نمی گیرد و به همین دلیل بسیاری از افراد و گروه ها براحتی و آزادانه اقدام به نفرت افکنی علیه مسلمانان می کنند.
وی افزود: متاسفانه پدیده اسلام هراسی توسط حاکمیت و نهادها و سازمان های وابسته به آن از جمله رسانه ها و احزاب ترویج می شود در حالی که قبلا چنین اعمالی به این راحتی تبلیغ نمی شد.
ناینهام ادعاهای مقامات دولت انگلیس را در دفاع از آزادی بیان و حقوق بشر ریاکارانه خواند و گفت: دولت های غربی از جمله انگلیس از یک سو با شعار آزادی به کشورهای مسلمان حمله می کنند و از سوی دیگر مسلمانان را در داخل انگلیس به بهانه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تحت انواع فشارها و تبعیضات قرار می دهند.
'آلا السامرایی' معاون فدراسیون دانشجویان مسلمان انگلیس (FOSIS) نیز در سخنانی تاکید کرد: اسلام هراسی یک پدیده بسیار خطرناک و رو به گسترش در دانشگاه های انگلیس است و ضرورت دارد که دانشجویان مسلمان و دیگر فعالان مدنی بدون هراس ، در مقابل این پدیده ایستادگی کنند چون اسلام با تروریسم و افراط گرایی در همه اشکال آن مخالف است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا