داخلی صفحه آخر خبر
ایجاد نمازخانه برای دانشجویان مسلمان دانشگاه اوکلاهاما
مسئولین دانشگاه اوکلاهاما به درخواست دانشجویان مسلمان این دانشگاه، مکانی را به عنوان نمازخانه اختصاص دادند.
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۰
کد مطلب: 5192
به گزارش «آرماگدون» ، «دانشگاه اوکلاهاما» در پی درخواست جمعی از دانشجویان مسلمان این دانشگاه، در اقدامی پسندیده مکانی را به عنوان نمازخانه در اختیار آنان قرار دادند.
«معین القحیف» دانشجوی مسلمان این دانشگاه که تاکنون مجبور بود نماز خود را در راهروهای کتابخانه اقامه کند و یا برای انجام این فریضه الهی به منزل بازگردد، از این تصمیم دانشگاه استقبال کرد و گفت: اولویت نخست من این است که نماز خود را در اول وقت به جا آورم و اکنون با تخصیص این مکان به دانشجویان مسلمان، دیگر مجبور نیستم برای انجام فریضه به خانه بازگردم.
وی در ادامه تاکید کرد: نماز از اهمیت ویژه در اسلام برخوردار است و نمازگزاران در اوقات نماز باید تمام کارهای خود را کنار گذاشته و رو به سمت قبله ایستاده و نماز را بر پا دارد.
اگرچه این مرکز اختصاص به مسلمانان دارد ولی دانشجویان مسلمان اعلام کرده‌اند که درب آن به روی پیروان تمام ادیان باز و مکانی برای گفتگوی بین الادیانی است.
گفتنی است این نمازخانه که در قلب دانشگاه اوکلاهاما ایجاد شده است، همانند نمازخانه و مساجد دیگر، دارای فرشی یک دست، تعدادی صندلی و چندین نسخه از مجلدات قرآن کریم می باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا