اعتراض رهبران مسلمان انگلیس نسبت به نقش دولت در افزایش اسلام‌ستیزی
اعتراض رهبران مسلمان انگلیس نسبت به نقش دولت در افزایش اسلام‌ستیزی
سازمان‌های اسلامی انگلیس در کنفرانس «حقوق بشر اسلامی» که در لندن برگزارشد، اعلام کردند: برنامه‌های دولت بریتانیا، در افزایش اسلام‌هراسی در این کشور نقش داشته است.
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب: 3644
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «IBTimes»، رهبران مسلمان انگلیس در این کنفرانس با انتقاد از طرح‌های جاسوسی دولت موسوم به «جلوگیری از افراط‌گرایی خشن»، اعلام کردند که این برنامه‌ها تبعیض علیه مسلمانان را در کشور افزایش داده است.
رهبران مسلمان همچنین عنوان کردند که طرح توسعه «ارزش‌های بریتانیایی» کدی برای حمله به جوامع مسلمانان است و اسلام را در تضاد با روحیه ملی‌گرایی نشان می‌دهد.
این کنفرانس در پی افزایش احساسات ضداسلامی در بریتانیا و افزایش چشمگیر جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سه سال گذشته برگزار شد.
لوری لوگان، افسر بازنشسته پلیس انگلیس با شرکت در این کنفرانس از حمایت دولت از طرح «ارزش‌های بریتانیایی» انتقاد کرد و گفت: هیچ تعریف مشخصی برای متمایزکردن این طرح از اقدامات راستگرایان افراطی وجود ندارد.
آرون کاندنی، نویسنده مقیم انگلیس گفت: اسلام به گونه‌ای ارائه می‌شود که انگار در تضاد با ارزش‌های بریتانیایی است.
کری بولیوانت، سخنگوی مؤسسه حقوق بشری «کیج» که حامی مسلمانان قربانی خشونت پلیس انگلیس است، توضیح می‌دهد که چگونه یک راننده تاکسی به خاطر توزیع نسخه‌های قرآن میان مردم، مجوز تاکسی خود را از دست داد.
لوگان گفت: پلیس در خدمت قشر خاصی از جامعه است و آن هم ثروتمندان سفیدپوست است.
به عقیده بسیاری از منتقدان، استراتژی جلوگیری از افراط‌گرایی خشن با متضاد نشان‌دادن اسلام نسبت به ارزش‌های بریتانیایی سعی در بدنام کردن مسلمانان دارد.
همزمان با برگزاری این کنفرانس حقوق بشر اسلامی در لندن، گروه‌های ضدمهاجرت و راست‌گرای افراطی انگلیس در اعتراض به ساخت یک مسجد، تظاهرات برگزار کرده و با سر دادن شعارهای نژادپرستانه پرچم بریتانیا را حمل می‌کردند.
Share/Save/Bookmark