اخراج توهین آمیز دو مسافر مسلمان از هواپیمای آمریکایی + فیلم
اخراج توهین آمیز دو مسافر مسلمان از هواپیمای آمریکایی + فیلم
شرکت هواپیمایی "دلتا ایر لاینز" آمریکا در اقدامی توهین آمیز و موهن علیه مسلمانان، دو مسافر مسلمان را به دلیل اعتراض سایر مسافران به صحبت کردن یکی از آنها به زبان عربی، از هواپیما اخراج کرد.
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 5237
به گزارش «آرماگدون» ، "آدم صالح" جوان مسلمان تبعه آمریکا در گفت وگو با روزنامه "گاردین" در این باره گفت: پس از گفت وگوی تلفنی با مادرم که قادر به صحبت به هیچ زبانی جز زبان عربی نیست یکی از مسافران اعتراض کرد و گفت احساس خوبی ندارد و من باید به زبان انگلیسی صحبت کنم.
صالح افزود: پس از قطع گفت وگوی تلفنی با مادرم، برای راحتی مسافران شروع به حرف زدن با دوستم "سلیم الباهر" به زبان انگلیسی کردم. اما مسافر معترض قانع نشد و به خدمه هواپیما اعتراض کرد که در صورت عدم اخراج من و دوستم هواپیما را ترک می کند.
وی ادامه داد: خدمه هواپیما پس از بازرسی من و دوستم با پلیس حمل و نقل لندن تماس گرفت و با وجود این که مورد مشکوکی از سوی پلیس گزارش نشد، ما را از هواپیما اخراج کرد.
همچنین ویدئویی از جوان آمریکایی مذکور که از فعالان پایگاه اینترنتی یوتیوب است منتشر شده است که در آن، اظهار می دارد علت اخراج وی و دوستش از هواپیما، تبعیض نژادی است.
در این ویدئو که آدم صالح با عصبانیت در حال جمع کردن وسایل شخصی اش از داخل هواپیما است می گوید: عاقلانه نیست در [قرن بیست و یکم و] سال ۲۰۱۶ چنین اتفاقی بیفتد.
به دنبال انتشار گسترده این ویدئو در فضای مجازی، شرکت دلتا در اطلاعیه ای ادعا کرد: اخراج دو مسافر مسلمان به دلیل ایجاد اغتشاش و اعتراض ۲۰ مسافر دیگر صورت گرفته است.
این شرکت همچنین اعلام کرد درباره این اتفاق تحقیق خواهد کرد و اتهامات مربوط به رفتار نژاد پرستانه علیه این شرکت را جدی تلقی خواهد کرد و برای دو مسافر مذکور در سفر آینده شان به نیویورک دو بلیط رزرو کرده است.
شرکت هواپیمایی "دلتا ارلاینز" آمریکا همچنین چندی پیش یک زوج مسلمان را که قصد عزیمت از فرانسه به ایالت "اوهایو" در آمریکا داشتند به خاطر گفتن ذکر لفظ جلاله "الله" از پرواز خود اخراج کرد.
به دنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رفتارهای تبعیض آمیز علیه مسلمانان در این کشور افزایش یافته است. ترامپ در دوره تبلیغات انتخاباتی خواستار جلوگیری از ورود مسلمانان به این کشور شده بود.


فیلم
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم