پیام شورای مسلمانان انگلیس به بی بی سی درباره اسلام هراسی
پیام شورای مسلمانان انگلیس به بی بی سی درباره اسلام هراسی
شورای مسلمانان انگلیس در نامه ای از بی بی سی خواست تا در برنامه های خود درباره اسلام هراسی سخن بگویند.
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب: 6966
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از عربی ۲۱، شورای مسلمانان انگلیس (MCB) به ریاست «زارا محمد» در نامه ای به بنگاه خبر پراکنی بریتانیا بی بی سی خواست تا درباره اسلام هراسی صحبت کنند و آن را در یک برنامه رادیویی پخش کنند.
زارا در نامه خود از بی بی سی انتقاد کرد، زیرا وی هنگام حضورش در این شبکه در معرض اقدام نژادپرستانه مجری برنامه قرار گرفت. زیرا این مجری میزبان وی نفرت از اسلام و مسلمانان را در برنامه خود نشان داده است. به همین دلیل زارا از وی شکایت کرد.
وی در این نامه خواستار پایبندی به برخورد مناسبت با زنان مسلمان شد، کسانی که با حسن نسبت تاریخ این جامعه را می سازند.
زارا در این نامه نوشته است: در چهارم فوریه ۲۰۲۱ میلادی به بی بی سی دعوت شدم، زیرا اخیرا در بریتانیا تاریخ سازی کردم، هنگامی که نخستین زن و جوان ترین فردی بودم که برای ریاست شورای مسلمانان انگلیس انتخاب شدم. این نهاد ملی متشکل از بیش ۵۰۰ سازمان اسلامی است.
زارا افزود: لحن مجری در هنگام مصاحبه ناامیدکننده و خصمانه بود. به طوری که «اما بارنت» مجری برنامه به طور مستمر می پرسید: چه تعداد ائمه جماعت در انگلیس وجود دارد؟ هنگامی که وی گفت نمی داند و قصد شما از این پرسش چیست؟. بارنیت پاسخ داد: تو باید به من بگویی. و به تعداد زیاد کشیش ها و خاخام ها اشاره کرد.
مجری این برنامه به زارا می گوید که عجیب است که نمی توانی به این پرسش پاسخ دهدی. بارنیت چهاربار پرسش خود را درباره ائمه جماعت انگلیس تکرار کرد.
در این نامه آمده است: به نظر می رسید این مصاحبه قصد داشت تا استعاره های مضر و مغرضانه را درباره اسلام و زنان مسلمان تحمیل کند.
شکایت های متعدد اینترنتی و خصوصی از بی بی سی باعث شد تا برنامه رادیویی «ساعت زن» توئیت اصلی را حذف کند.
در این نامه آمده است: بی بی سی در آخرین گزارش خود اعتراف کرد که هیچ مسلمانی در استودیوهای بی بی سی( تولید تلویزیونی و رادیویی) کار نمی کند. تعداد زیادی از مسلمانان در منصب های کلیدی در این شبکه وجود ندارند.
این نامه توسط شماری از مسلمانان از جمله «یاسمین عبدالمجید» نویسنده و مجری، «مریم خان» نویسنده، «ناز شاه» نماینده حزب کارگراز برادفورد وست، «زارا سلطانه» نماینده حزب کارگر از کاونتری جنوبی، «دیان ابوت» نماینده حزب کارگر از هاکنی نورث، «اقبال سکرانی» دبیرکل شورای مسلمانان انگلیس و «توتینگ» استاد مرکز اسلامی پراموادا گوپال و استاد دانشگاه امضا شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان