درخواست مسلمانان انگلیس از دولت برای مقابله با اسلام هراسی
درخواست مسلمانان انگلیس از دولت برای مقابله با اسلام هراسی
مسلمانان در انگلیس از دولت این کشور درخواست کرده اند تا با افزایش تقریبا ۶۰۰ درصدی جرایم خشونت آمیز مربوط به اسلام هراسی، پس از حادثه تروریستی نیوزیلند در ماه گذشته مقابله کند.
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب: 6694
به گزارش «آرماگدون» ، محمد محمود؛ امام جماعت مسجد شرق لندن گفته است: موضوع اسلام هراسی دیگر یک موضوع ساده نیست.
وی افزوده: برخی افراد از برخی احزاب و گروه ها، پیش از این ادعا کرده اند که تصوری میان جامعه مسلمانان وجود دارد که اسلام هراسی در میان برخی احزاب وجود دارد. با این حال در پاسخ به آن ها باید گفت که عجیب است وقتی ۳ میلیون مسلمان یک چیز را به طور مشترک تجربه می کنند.
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، وی ادامه داد: واقعیت این است که به اثبات رسیده که اسلام هراسی یک تلاش هماهنگ نه فقط برای ایجاد نفرت بلکه، تلاشی برای ترویج خشونت علیه مسلمانان در انگلستان، اروپا و مکان های دوری همچون نیوزیلند است.
محمد محمود نسبت به انجام حملاتی مشابه آنچه در نیوزیلند بر علیه مسلمانان اتفاق افتاد و جان ۵۱ نفر را گرفت، ابراز نگرانی کرده است.
به گزارش شبستان این خبر حاکی از این است که بسیاری از مسلمانان جهان که بخش عظیمی از جمعیت کشورهای مختلف را نیز تشکیل می دهند در مورد امنیت خود و خانواده خود نگران هستند و در مورد آینده زندگی خود در کشورهای گوناگون به ویژه آن هایی که در سال های گذشته شاهد حملات تروریستی به مسلمنان بوده اند، نمی توانند به شکل دقیق فکر و صحبت کنند.
این در حالی است که بنا بر اظهار نظر بسیاری از مراکز و منابع علمی جمعیت شناختی در کشورهای گوناگون جهان مسلمانان از بهترین و کارآمدترین جمعیت های حاضر در هر نقطه ای از دنیا هستند.
البته مشخص است که در مورد ایجاد و توسعه گروه های تروریستی و ضد بشری مانند القاعده، طالبان و به ویژه گروهک داعش این مسلمانان نیستند که باید توضیح دهند و آنانی که اطلاعی در مورد این موضوعات دارند سیاسیون و متفکرانی از کشورهای استعمارگر به ظاهر ضد تروریسم هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان