مثله کردن 4 مسلمان در پايتخت آفریقای مرکزی
مثله کردن 4 مسلمان در پايتخت آفریقای مرکزی
افراد مسلح ناشناس در بانگی (پایتخت) چهار غیر نظامی مسلمان را کشتند و جسد آنها را مثله کردند.
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 2465
به گزارش «آرماگدون» ، منبعی امنیتی در جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کرد افراد مسلح ناشناس در بانگی (پایتخت) چهار غیر نظامی مسلمان را کشتند و جسد آنها را مثله کردند.
این منبع که نامش فاش نشده است گفت سه غیر نظامی مسلمان دیروز هنگامی که با یک خودروی امنیتی فرودگاه امپوکو بانگی عازم این فرودگاه بودند در محله کومبتان مورد حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند و مهاجمان پس از کشتن آنها با گلوله، جسدشان را مثله کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بانگی، محله کومبتان که نزدیک فرودگاه امپوکو قرار دارد، مقر نیروهای فرانسوی و اتحادیه آفریقا است.این محله یکی از محلات بسیار خطرناک پایتخت بانگی محسوب می‌شود. گروههای غارتگر و شبه نظامیان اکثر مسیحی آنتی‌بالاکا معمولا به مسلمانانی که از این محله رد می‌شوند، حمله می‌کنند.
همین منبع افزود یک مسلمان هم در محله مالیماکا هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت و جسدش مثله شد.
شبه نظامیان تندرو مسیحی آنتی بالاکا پس از استعفای «میشل جوتودیا» رئیس جمهور سابق آفریقای مرکزی در یک ماه و نیم گذشته با اتخاذ رویکردِ پاکسازی قومیتی در این کشور، قتل عامِ مسلمانان، غارت اموال و تخریب مساجد را در دستور کار قرار داده است.
دولت انتقالی کنونی جمهوری آفریقای مرکزی، ضعیف است و توانایی برخورد با شبه نظامیان تندرو مسیحی آنتی بالاکا و اقدامات جنایت بار آنها بر ضد مسلمانان را ندارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا