فرار مسلمانان آفریقای مرکزی به چاد و کامرون
فرار مسلمانان آفریقای مرکزی به چاد و کامرون
هزاران نفر از مسلمانان جمهوری آفریقای مرکزی از ترس خشونت‌های نژادپرستانه شبه‌نظامیان مسیحی و قتل مسلمانان در خیابان‌ها، به چاد و کامرون فرار کردند.
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب: 2351
به گزارش «آرماگدون» ، روز گذشته کاروان بزرگی متشکل از چندین کامیون و خودروهای حامل غیرنظامیان مسلمان، بانجی پایتخت آفریقای مرکزی را به مقصد چاد ترک کرد در حالی که مسیحیان در کنار جاده صف کشیده و به این غیرنظامیان مسلمان فحاشی می‌کردند.
در همین رابطه خبرگزاری فرانسه گزارش داد که یکی از این غیرنظامیان در حین عبور کامیون به زمین افتاد و از سوی حاضرین در کنار جاده تا حد مرگ هدف ضرب و شتم قرار گرفت و پس از آن جسد قربانی را در گوشه‌ای از جاده رها کردند.
از سوی دیگر یک کامیون دیگر حامل غیرنظامیان مسلمان نیز هدف حمله از سوی شبه نظامیان مسیحی قرار گرفت اما نیروهای حاضر در محور عبوری با تیراندازی هوایی آنها را متفرق کردند.
در همین رابطه دادگاه کیفری بین المللی از آغاز تحقیقات درباره ارتکاب جرایم جنگی در آفریقای مرکزی خبر داده است.
بر اساس این گزارش، طی چند روز گذشته هزاران مسلمان با استفاده از هر وسیله ممکن، به کشورهای همسایه از جمله کامرون و چاد پناهنده شده‌اند و در همین راستا کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد که ۹ هزار نفر که اکثر آنها مسلمان بودند از آفریقای مرکزی به کامرون فرار کرده‌اند.
شاهدان عینی نیز گفتند که یک گروه از نیروهای چاد سه شنبه گذشته برای کمک به مسلمانان در مقابل حمله شبه نظامیان «آنتی بالاکا» در شهرک بوسومبیلی واقع در ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب بانجی آمده بود که طی آن فرمانده نیروهای چاد به قتل رسید.
از سوی دیگر فرمانده نیروهای آفریقایی مستقر در آفریقای مرکزی به گروه‌های مسلح قانون‌شکن هشدار داد که با آنها با قاطعیت برخورد خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم