عذرخواهی مقام آمریکایی موهن به مسلمانان در پی اعتراضات
عذرخواهی مقام آمریکایی موهن به مسلمانان در پی اعتراضات
هکتور گستلوم، از مسئولان شهر «اسپرینگ ولی» در کالیفرنیا که در پی پست‌کردن مطالب اهانت‌آمیز علیه مسلمانان در توئیتر و فیسبوک مورد انتقاد شدید مردم قرار گرفت، به خاطر این اظهارات عذرخواهی کرد.
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب: 5453
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «San Diego Tribune»، مردم با گرفتن عکس از توئیت‌های گستلوم که مسلمانان را «هیولاهای مادون بشر» نامیده، توهین‌های او را به شدت محکوم می‌کنند.
انیسه حاجی، زن مسلمانی که سال‌ها در سن‌دیه‌گو زندگی می‌کرده و سال گذشته به مینه‌سوتا نقل مکان کرده، می‌گوید: من معمولاً به اینگونه سخنان توجهی نمی‌کنم؛ اما مجبور شدم به سخنان گستلوم واکنش نشان دهم، زیرا او یکی از مسئولان است و سخنانش ممکن است بر افکار عمومی تأثیر بگذارد.
وی افزود: اظهارات گستلوم بسیار شوکه‌کننده بوده و متأسفانه پیگیری‌های ما برای پاسخگویی او به جایی نرسیده است.
گستلوم در پاسخ به اعتراضات مردم در فیسبوک عکس خود با دونالد ترامپ را پست کرده و نوشته است: بیایید به قانونگذارانمان فشار آوریم که لیست منع مسلمانان را بلندتر کنند تا از ورود آن‌ها به آمریکا جلوگیری کنیم.
گستلوم همچنین در گفت‌وگو با یک شبکه خبری گفت: هدف من هرگز آزار کسی نبوده اما این روزها مردم بسیار حساس شده‌اند!
طاها حسن، امام جماعت مسجد سن‌دیه‌گو نیز در واکنش به سخنان توهین‌آمیز گستلوم گفت: مسلم است که سخنان او به شدت آزاردهنده است.
حسن افزود: گستلوم یکی دیگر از قربانیان صنعت ترویج دروغ، شایعه و اطلاعات غلط علیه مسلمانان و دین ما است.
طاها حسن تلاش کرد تا با گستلوم دیدار و گفت‌وگو کند و در نتیجه این تلاش گستلوم عذرخواهی و اعلام کرد: ما گفت‌وگوی زیبایی داشتیم و اگر مردم احساساتشان به خاطر حرف‌های من آزرده شد، عذرخواهی می‌کنم. خالصانه عذرخواهی می‌کنم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا