کمپین پزشک مسلمان برای فرمانداری میشیگان
کمپین پزشک مسلمان برای فرمانداری میشیگان
عبدالرحمان محمد السید، پزشک ۳۲ ساله اهل دیترویت کمپین پرقدرتی را برای انتخاب‌شدن به عنوان اولین فرماندار ایالت میشیگان آمریکا راه‌اندازی کرده است.
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۲
کد مطلب: 6010
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «دیلی صباح»، درخشش ناگهانی این پزشک جوان و مدیر سابق دپارتمان سلامت دیترویت در عرصه سیاست، هم حزبی‌های دموکرات او را نیز شگفت‌زده کرده است.
وی یکی از ۴ نامزد دموکراتی است که در برابر ۳ نامزد جمهوریخواه برای تصدی فرمانداری این ایالت تلاش می‌کند. حزب دموکرات میشیگان به پیروزی در این رقابت نیاز دارد تا بتواند پس از ۸ سال حکومت جمهوری‌خواهان بر این ایالت، خود را بازسازی کند.
میشیگان یکی از بزرگترین جمعیت‌های مسلمانان عرب را در میان ایالت‌های آمریکایی دارا است اما مشخص نیست که آیا آمادگی انتخاب یک مسلمان به عنوان فرماندار را دارد؟
السید معتقد است که دارد. وی می‌گوید: مردم به دنبال چیزی جدید، نو، هیجان‌آور و شایسته هستند. وی کسی است که توانسته بعد از ورشکستگی شهر دیترویت، دپارتمان بهداشت آن را دوباره بسازد.
السید فرزند یک خانواده مهاجر مصری است که در میشیگان به دنیا آمد و در شهر «بلومفیلد» در حومه دیترویت بزرگ شد. پدر و نامادری او استاد رشته مهندسی مکانیک هستند که در حال حاضر در دانشگاه فعالیت می‌کنند.
السید به خاطر قدرت سخنوری خود از دوران دانشجویی در دانشگاه میشیگان معروف بود به طوریکه بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از شنیدن سخنان السید در دانشگاه گفت: ای کاش همه کسانیکه به از بین رفتن شکاف میان ادیان در کشور امیدوار هستند، سخنان السید در مورد فرصت‌های زیاد موجود برای تغییر جهان را می‌شنیدند.
این پزشک جوان امیدوار است که افزایش نارضایتی‌ها از ترامپ و قدرت‌گرفتن دوباره حزب دموکرات به عنوان حزب مخالف انتخاب دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری، به نفع او تمام شود.
ترامپ اقدام به منع ورود مسلمان به این کشور کرد و انتخاب السید، می‌تواند به گفته خود او، پاسخ خوبی به این اقدامات ترامپ باشد.
در حال حاضر دو مسلمان در کنگره آمریکا حضور دارند: «کیت الیسون» نماینده ایالت مینه‌سوتا و «آندره کارسون» نماینده ایالت ایندیانا. السید و «دیدرا عبود»، نامزد دموکراتیک ایالت آریزونا برای مجلس سنای آمریکا، نیز دو مسلمانی هستند که برای کسب این پست‌های ارشد ایالتی تلاش می‌کنند.
Share/Save/Bookmark