داخلی صفحه آخر خبر
توصیف زیبای قرآن از خدا باعث شد مسلمان شوم
دانشجوی تازه‌مسلمان و رئیس انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی تنسی(ETSU) آمریکا، توصیف ساده و زیبای قرآن کریم از خداوند را عاملی برای تشرف خود به دین مبین اسلام عنوان کرد.
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۴
کد مطلب: 5219
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «college.usatoday»، «ویلیام ریو»، دانشجوی ۲۱ ساله دانشگاه ایالتی «تنسی» که در سال ۲۰۱۲ به دین مبین اسلام گروید، داستان مسلمان شدن خود را اینگونه بیان کرد:
زمانیکه دانش‌آموز سال آخر دبیرستان در شهر «جانسون سیتی» بودم، سؤالات زیادی در مورد خدا ذهنم را درگیر کرده بود، اما در مسیحیت که دین خانواده و خودم بود، نتوانستم پاسخ قانع‌کننده‌ای در مورد خدا پیدا کنم و مجبور شدم خودم به تحقیق بپردازم.
وی از طریق یکی از هم‌کلاسی‌های مسلمانش با «تنعیم عزیز»، امام مسجد «جانسون سیتی» آشنا شد.
ریو در این باره گفت: بیشتر آموزه‌های من در مورد اسلام به خاطر تنعیم عزیز است؛ زیرا وی منابع گرانبهایی از قبیل سایت‌ها و کتب اسلامی معرفی و مهم‌تر از اینها یک جلد قرآن به من اهدا کرد.
قرآن باعث جذب من به اسلام شد
ویلیام ریو در مورد قرآن کریم و یافتن پاسخ سؤالات خود در مورد خدا گفت: قرآن را بسیار زیبا یافتم و به واسطه توصیف ساده آن از خداوند جذب دین اسلام شدم.
وی افزود: اسلام، شما را تشویق می‌کند نه تنها قلب و ذهن خود را از آلودگی‌ها پاک کنید بلکه ظاهر خود را نیز پاکیزه کرده و اعمال خود را نیک کنید.
ریو اظهار کرد: قرآن تحریف نشده و کتابی وحیانی است که می‌توان سخنان خدا را در آن به همان گونه که نوشته شده است، یافت و به کار گرفت.
وی پس از دو ماه تحقیق و مطالعه دین اسلام را پذیرفت که در این باره گفت: دو ماه شاید کمی زود باشد اما قبل از مسلمان شدن تلاش زیادی انجام دادم و بعد از تحقیق کافی آن را پذیرفتم.
آگاهی از راه اشتباه گذشته؛ سخت‌ترین بخش مسلمان‌شدن
ریو سخت‌ترین بخش مسلمان شدن را آگاهی از راه زندگی اشتباه گذشته دانست و گفت: سخت است بدانی راه گذشته‌ات از لحاظ مذهبی اشتباه بوده و اکنون باید به جبران آن بپردازی.
وی گفت: بخش دیگر سختی مسلمان‌شدن، عکس‌العمل اطرافیان است.
ریو افزود: نمی‌دانستم به عنوان یک مسلمان چگونه با دوستان و حتی خانواده، رفتار و حتی صحبت کنم، چون نمی‌دانستم عکس‌العمل آن‌ها در برابر تغییرات من چگونه خواهد بود.
ریو فاش‌شدن مسلمانی خود را در خانواده، ناشی از پایبندی‌اش به شعائر اسلامی عنوان کرد و گفت: خانواده‌ام متوجه تغییرات من شده بودند، گوشت خوک و مشروب نمی‌خوردم و صبح‌ها برای نماز بلند می‌شدم؛ آن‌ها که نماز خواندن مسلمانی را ندیده بودند، فکر می‌کردند دعا می‌خوانم و دوستان جدیدی که مسلمان بودند، پیدا کرده بودم.
وی گفت: در حال حاضر در جمع خانواده بحث مذهبی ممنوع است چون باعث ایجاد اختلاف می‌شود و من نمی‌خواهم چنین اتفاقی بیفتد.
«ربکا ریو»، مادر ویلیام در این باره گفت:‌ همیشه از ویلیام خواسته‌ام انتخاب درست را انجام دهد و مسلمان‌شدن انتخاب درستی است که من و پدرش از او حمایت می‌کنیم.
وی ادامه داد: ویلیام به ما نشان داد که مذهب نمی‌تواند اجباری باشد و هر کسی موظف است دین خود را بر اساس خواسته‌ها و اهداف خود برگزیند و اینکه ما قاضی نیستیم درباره دیگران قضاوت کنیم، بلکه خداوند قاضی است و این چیزی است که اسلام به پسر من آموخت.
فعالیت‌های اسلامی ویلیام ریو
ریو اکنون رئیس انجمن مسلمانان دانشگاه ایالتی تنسی(ETSU) است و روزهای جمعه برای مراسم نماز جمعه در مسجد محله حاضر می‌شود.
وی با ظاهری آراسته و رفتارهای دوستانه با غیرمسلمانان باعث شده است تصورات اشتباه خیلی از دانشجویان در مورد مسلمانان برطرف شود.
ریو با بیان اینکه ریش بلند مانند داعشی‌های افراطی ندارد، گفت: مسلمانان انسان‌های معمولی هستند و امیدوارم صدای آن‌ها مبنی بر تروریست‌نبودن به گوش تمام جهانیان برسد.
وی پیشنهاد داد مردم غیرمسلمان به جای پیش‌داوری و عمومیت بخشیدن، اندکی وقت برای شناختن مسلمانان صرف کنند.
ریو تصریح کرد:‌ تبلیغات برخی رسانه‌ها بسیار خطرناک است و مردم نباید با شنیدن و دیدن آن‌ها پیش‌داوری کنند.
وی تنوع فرهنگی و مذهبی را عامل مفیدی برای شناخت راه‌های درست زندگی توصیف و اظهار کرد: علاقمندی به شناخت ادیان دیگر باعث شد اسلام را کشف کنم و مردم آمریکا به جای سطحی‌نگری تنوع را باید فرصت دانسته و از آن برای شناخت روش‌های سعادتمندی استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark