ده سال زندان برای
ده سال زندان برای 'مسلمانان مخالف جنگ صلیبی' انگلیس
 
ترزا می، وزیر کشور انگلیس اعلام کرد؛
ده سال زندان برای 'مسلمانان مخالف جنگ صلیبی' انگلیس
وزیر کشور انگلیس، شرکت مسلمانان را در کمپینی که آنها برای افشای جنایات انگلیس و آمریکا در افغانستان و عراق برگزار نموده اند؛ را جرم دانسته و آنها را به ده سال زندان تهدید و محکوم کرد.
شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب: 258
به گزارش «آرماگدون» ترزا می، وزیر کشور انگلیس، در پی محدود کردن هرچه بیشتر مسلمانان این کشور، گروهی از مسلمانان را که کمپینی با هدف افشای جنایات انگلیس و آمریکا در افغانستان و عراق، و همچنین زندانهای گوانتانامو و ابوغریب برگزار نموده اند؛ به ده سال زندان تهدید و محکوم کرد.
این گروه از مسلمانان ساکن لندن که به جنگ های صلیبی* غرب علیه مسلمانان اعتراض دارند و در انگلیس به 'مسلمانان مخالف جنگ صلیبی' معروف شده اند؛ قصد داشتند تا در مراسم یادبود سربازان کشته شده انگلیسی، با حضور در مقابل ساختمان سالن آلبرت هال لندن، برای روشنگری جنایات جنگی این سربازان تجمع کنند که این امر منجر به واکنش مقامات انگلیسی شد.
ترزا می، وزیر کشور انگلیس طی حکمی، از روز جمعه هرگونه عضویت و یا حمایت از این گروه را جرم دانسته است.
بر مبنای این حکم وزارت کشور انگلیس، کسانی که در این تظاهرات، تحت عنوان عضو یا حامی گروه "مسلمانان مخالف جنگ صلیبی" شرکت کنند، با مجازات حداکثر ۱۰ سال زندان روبرو خواهند شد. و حتی اگر پلیس به کسی برای ارتباط با این گروه مظنون شود، می تواند آنها را به همین جرم بازداشت کند.
ممنوعیت های جدید علیه گروه های مسلمان در انگلیس سابقه دارد و پیش از این نیز فعالیت های چند گروه مسلمان دیگر از سوی دولت انگلیس ممنوع شده است و دایره فعالیت های مسلمانان در انگلیس روز به روز تنگ تر می شود.
ترزا می، "مسلمانان مخالف جنگ صلیبی"را "افراطی" و "تروریست" می خواند. و این درحالی است که در بخشی از بیانیه این گروه آمده است: "ما به کمپین روشنگری خود در مورد قساوت هایی که نیروهای آمریکایی و انگلیسی علیه مسلمانان در افغانستان و عراق مرتکب شدند، و افشای شکنجه های وحشیانه در زندان گوانتانامو و ابوغریب ادامه خواهیم داد".
وزیر کشور انگلیس در این مورد می گوید: "فعالیت این سازمان در سال ۲۰۰۶ به دلیل ستایش تروریسم ممنوع شد".
انجم چودری که از چهره های شناخته شده این گروه است، دولت انگلیس را متهم به تلاش برای سرپوش گذاشتن بر حقیقت می داند.
وی همچنین در ارتباط با حکم جدید وزارت کشور انگلیس گفته است: "فکر می کنم این شکست خفت باری برای دموکراسی است و برای مسلمانان یک پیروزی محسوب می شود".
---------------------
* جنگهای صلیبی به جنگ هایی گفتیه می شود که در حدود هزار سال پیش اروپایی ها علیه مسلمانان وبرای تصرف سرزمین بیت المقدس (اورشلیم یا بیت المقدس) به راه انداختند.
جورج بوش پس از خودزنی ۱۱ سپتامبر، در ایراد سخنرانی اش، جنگ افغانستان و سپس عراق را در ادامه جنگ های صلیبی نامید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مشرق