تنها مسجد شهر «وینونا» آمریکا؛ چشم انتظار نوسازی
داخلی صفحه آخر خبر
تنها مسجد شهر «وینونا» آمریکا؛ چشم انتظار نوسازی
پس از آنکه تنها مسجد شهر «وینونا» در ایالت «مینه سوتا» آمریکا در سال 2013 به‌طور کامل در آتش‌سوزی تخریب شد، مسجد جدید نیاز ضروری به کمک مسلمانان برای نوسازی و تجهیز دارد.
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۵
کد مطلب: 5823
به نقل از پایگاه خبری «lacrossetribune»، پس از حادثه آتش‌سوزی مسجد وینونا در سال ۲۰۱۳ مسلمانان این شهر بدون مسجد ماندند و یافتن مکان جدید برای خریداری و احداث مسجد مشکلات زیادی از لحاظ محدودیت‌های منطقه‌بندی، پارکینگ و مقررات آتش‌نشانی داشت.
در سال ۲۰۱۵ اعضای مسجد طبقه اول ساختمانی را خریداری کردند تا به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گیرد و این تنها یک شروع بود.
«احمد الافندی»، مؤسس مسجد قبلی وینونا گفت: مجبور شدیم کل ساختمان را خریداری کنیم و به دلیل زهکشی و لوله‌های آب تاریخ گذشته، سیم‌کشی برق خراب و ترک‌های سقف، تمام ساختمان را تعمیر و نوسازی کنیم.
وی افزود: نمای بیرونی ساختمان نیز به دلیل کهنگی با کد منطقه‌بندی شهر هماهنگ نبود.
افندی با اشاره به مشکلات مالی نوسازی مسجد، اظهار کرد: بسیاری از اعضای مسجد یا زوج‌های جوان هستند و یا دانشجویان مسلمان که توانایی کمک مالی ندارند و در طول مدتی که مسلمانان بدون مسجد ماندند، کلیسای شهر درهای خود را برای برگزاری نماز باز کرد و گروه بین ادیان با فعالیت خود توانست کمک‌های مالی را در این کلیسا جمع‌آوری کند.
وی گفت:‌ وینونا شهر کوچکی است و منابع مالی محدودی دارد اما بیشتر کمک‌های مالی از سوی کسانی خارج از این شهر بود که از جریان آتش‌سوزی مسجد مطلع شده بودند.
افندی افزود: اخیرا مبلغ اندکی را نیز از سوی انجمن تاریخی مینه سوتا جهت ارزیابی نیازهای فوری ساختمان مسجد دریافت کرده‌ایم اما مسجد با اینکه راه‌اندازی شده است، هنوز کمبودهای زیادی دارد.
Share/Save/Bookmark