" جان بنت " نماینده جمهوریخواه ایالت اوکلاهما آمریکا
" جان بنت " نماینده جمهوریخواه ایالت اوکلاهما آمریکا
 
اعتراض به پرسشنامه توهین آمیز نماینده جمهوریخواه علیه اسلام + تصویر پرسشنامه
شرط عجیب یک نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا برای دیدار با گروهی از جامعه مسلمانان ساکن ایالت متبوعش جنجال ساز شد.
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 5472
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از وب سایت واشنگتن پست " جان بنت " نماینده جمهوریخواه ایالت اوکلاهما آمریکا شرط کرده که پیش از دیدار با جامعه مسلمانان این ایالت، مسلمانان باید یک فرم پرسشنامه حاوی سوالات او از این جامعه را پاسخ دهند؛ در حالی که برخی از سوالات این پرسشنامه از نظر جامعه مسلمانان این ایالت توهین به عقاید و باورهای مذهبی جامعه مسلمانان خوانده شده است.
در میان این سوالات چند سوال بیش از همه جنجالی شده و مسلمانان اوکلاهما ارایه این سوالات توهین آمیز را ناشی از دیدگاه های متعصبانه نماینده جمهوریخواه علیه اسلام دانسته اند.
یکی از سوالات مطرح شده این است که آیا مسلمانان پر کننده پرسشنامه همسران خود را کتک می زنند!
"آدام سلطانی" مدیر اجرایی شورای روابط آمریکا و اسلام ایالت اوکلاهما با انتقاد از ارایه این پرسشنامه موهن، جان بنت را به ترویج دیدگاه های اسلام هراسانه متهم کرده است.
این نماینده جامعه مسلمانان اوکلاهما با انتشار ویدئویی تصویر پرسشنامه ارایه شده از سوی دفتر جان بنت در شهر اوکلاهما سیتی را منتشر کرده است. او با انتقاد از جان بنت این سوالات را نفرت انگیز و متعصبانه و در جهت ترویج اسلام هراسی دانسته است.
گفتنی است این دیدار قرار بوده به مناسبت روز مسلمانان که ابتکاری از سوی شورای روابط آمریکا و اسلام است، برگزار شود که طی آن اعضای جامعه مسلمانان ایالت اوکلاهما با نمایندگان منتخب خود در کنگره دیدار می کنند.
یک روز پس از انتشار ویدئوی مدیر اجرایی جامعه مسلمانان آمریکا ، او از لغو دیدار با نماینده جمهوریخواه اوکلاهما به دلیل اصرار او بر پاسخ دادن به سوالات پرسشنامه خبر داد.
به گفته آدام سلطانی جامعه مسلمانان اوکلاهما در حال مشورت با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا هستند تا پاسخی مناسب به این رفتار متعصبانه نماینده جمهوریخواه بدهند.
در این پرسشنامه سوالات جنجالی بیشتری آمده از جمله این پرسش ها:
- پیامبر اسلام مخالفان خود اعم از مشرکان و مسیحیان و یهودیان را می کشت! آیا شما با این کار موافق هستید؟
- قانون شریعت می گوید مسلمین باید بر غیر مسلمانان و کافران حکومت کنند. آیا شما با این ایده موافق هستید؟
همچنین در این پرسشنامه به ازدواج حضرت محمد (ص) با عایشه اشاره شده و از پرسش شوندگان خواسته شده تا نظر خود را درباره ازدواج با دختران خردسال اعلام کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : عصرایران