حمله به دو دانشجوی محجبه در آمریکا
حمله به دو دانشجوی محجبه در آمریکا
مقامات ایالت کالیفرنیا اعلام کردند درباره حمله به دو دانشجوی دختر محجبه پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا تحقیق خواهند کرد و پلیس این ایالت بر این باور است که حداقل یکی از این دو مورد حمله به علت اسلام ستیزی بوده است.
جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 5098
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، نیروهای حفاظت از امنیت دانشگاه سن دیه گو، اعلام کردند یک دانشجوی محجبه اظهار داشته است که دو نفر در داخل پردیس دانشگاه به او حمله کردند، و پس از حمله لفظی به وی درباره دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب و مسلمانان، اقدام به سرقت وسایل شخصی وی نمودند.
رونالد بروسارد سخنگوی پلیس در این باره اظهار داشت: کارشناسان اداره آگاهی بر این باورند ممکن است دلیل این حمله، اسلام ستیزی بوده باشد.
رئیس دانشگاه جاش مایس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ادبیات به کار رفته در حمله لفظی به این دانشجو، نشان دهنده آن است که علت حمله به وی، مسلمان بودن و پوشش سنتی و روسری توسط وی می باشد.
در دانشگاه سن خوزه در شمال ایالت کارولینا نیز پلیس حفاظت دانشگاه در حال تحقیقات درباره حمله به یک دانشجوی محجبه می باشد.
ریاست این دانشگاه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یک مرد با نزدیک شدن به یک دانشجوی محجبه، با کشیدن روسری وی از پشت سر، تلاش داشت وی را خفه نماید. دانشجوی مذکور بر اثر این حمله دچار تنگی نفس شد و تعادل خود را از دست داد.
از سوی دیگر، بات هاریس سخنگوی این دانشگاه اظهار داشت: تاکنون کسی به اتهام دست داشتن در این حمله بازداشت نشده است.
در دانشگاه نیویورک نیز، اتحادیه دانشجویان مسلمان، نوشته شدن نام "ترامپ" بر روی در ورودی نمازخانه شان را محکوم کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم