تعلیق از کار معلم آمریکایی توهین‌کننده به حجاب
تعلیق از کار معلم آمریکایی توهین‌کننده به حجاب
معلم مدرسه‌ای در «ويرجينيا»ی آمريكا به دليل كشيدن حجاب يک دانش‌آموز مسلمان از سرش، از ادامه كار خود معلق شد.
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب: 6174
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از نشريه نيوزويک؛ اين دانش‌آموز مسلمان روز چهارشنبه (۲۴ آبان) در توئيتر حادثه پيش آمده را توضيح داد و نوشت كه معلمي كه مورد احترام و علاقه وي بوده اقدام به كشيدن حجاب از پشت از سرش كرده است.
اداره مدارس دولتي شهرستان فيرفكس (FairFax) در ويرجينيا با صدور بيانيه‌اي اين واقعه را غير قابل قبول و نامناسب توصيف و اعلام كرد كه به صورت جدی به آن رسيدگی خواهد كرد و تا پايان تحقيقات معلم مذكور از كار معلق خواهد بود.
شورای روابط اسلامي ـ آمريكايي، بزرگترين سازمان حامي حقوق مدني مسلمانان آمريكا، با تشكر از مسئولان اين منطقه اعلام كرد: هيچ دانش‌آموزي نبايد به خاطر دين و عقايد خود مورد حمله قرار بگيرد. معلمان باید از دانش‌آموزان حمايت كنند نه اينكه آن‌ها را هدف آزار و ارعاب قرار دهند.
سازمان‌هاي مدارس سراسر آمريكا از افزايش تعداد گزارش‌ها از اهانت به حجاب دانش‌آموزان مسلمان توسط معلمان در مدارس خبر مي‌دهند. هفته گذشته معلم مدرسه‌اي در شهر «نشويل» (Nashville) در ايالت تنسي اقدامي مشابه را انجام داد.
اين معلم نيز هفته گذشته بدون حقوق از كار معلق شد و معلم نيويوركي كه در ماه مي گذشته حجاب دانش‌آموز كلاس دوم را به بهانه تنبيه او پاره كرد به اتهام ارتكاب جرم ناشي از نفرت ديني تحت پيگرد قانوني قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا