روایت تبعیض و اسلام ‌ستیزی علیه دانش ‌آموزان مسلمان در تلویزیون آمریکا
روایت تبعیض و اسلام ‌ستیزی علیه دانش ‌آموزان مسلمان در تلویزیون آمریکا
فیلم کوتاهی در مورد تبعیض و اسلام‌ستیزی علیه دانش‌آموزان مسلمان در جامعه آمریکا دیشب(16 دی‌)، برای اولین بار از سوی شبکه «اچ بی او» آمریکا پخش شد.
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: 2196
به گزارش «آرماگدون» ، این فیلم کوتاه با عنوان «تحصیل محمدحسین» توسط هیدی اوینگ و ریچل گریدی، مستندسازان مطرح آمریکایی ساخته شده است.
این فیلم با هدف ایجاد نگاهی عمیق‌‌تر به زندگی مسلمانان در آمریکا، تعصب و نفرتی را که دانش‌آموزان مسلمان صرفاً به خاطر دینشان در مدارس آمریکا با آن‌ها مواجه هستند، به تصویر می‌کشد.
محمدحسین، دانش‌آموز آکادمی آموزشی «الاخلاص» در منطقه دیترویت، در قسمتی از این فیلم عنوان می‌کند که «آن‌ها می‌گویند مسلمانان تروریست و کثیف هستند».
این فیلم، داستان نوجوانان مسلمانی را روایت می‌کند که در آکادمی آموزشی الاخلاص(یک مدرسه اسلامی سنتی در دیترویت) تحصیل می‌کنند و به خاطر دین خود هدف اقدامات تبعیض‌آمیز قرار می‌گیرند.
در این فیلم همچنین جنون به راه افتاده از سوی «تری جونز»، به اصطلاح کشیش اسلام‌ستیز آمریکایی، نیز که تاکنون بارها به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت کرده و نسخه‌های قرآن را به آتش کشیده، مورد انتقاد قرار می‌گیرد.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در بیانیه‌ای از سازندگان این فیلم و پخش آن توسط شبکه «اچ بی او» (HBO)، یکی از بزرگترین شبکه‌های تلویزیونی در آمریکا، قدردانی کرد.
فیلم «تحصیل محمدحسین» اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند آمستردام در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. این فیلم همچنین در فهرست جوایز اسکار در بخش فیلم کوتاه قرار گرفت، اما نامزد دریافت این جایزه نشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا