تاسیس اولین گروه برادری اسلامی در آمریکا
داخلی صفحه آخر خبر
تاسیس اولین گروه برادری اسلامی در آمریکا
تعدادی از دانشجویان دانشگاه تگزاس ایالات متحده آمریکا، اقدام به تاسیس اولین انجمن برادران مسلمان با عنوان « الف لام میم» کردند که از سوی برخی از موسسات و همچنین دانشگاه تگزاس مورد حمایت قرار گرفت.
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: 2493
به گزارش «آرماگدون» ، اعضای الف لام میم خود را با پوشیدن کلاه های قرمزی از سایر گروه ها متمایز کرده اند آنان بر ضرورت فعالیت در محدوده قوانین اسلامی و دوری از فعالیت های حرام و غیر دینی تاکید می کنند.
« علی محمود» ، موسس گروه برادران اسلامی گفت هدف از تاسیس چنین گروهی گسترش فعالیت های اجتماعی دانشجویان مسلمان می باشد ، و این که به جوانان کمک نماییم تا در راه انجام کارهای خیر در دنیا و کسب ثواب در آخرت تلاش نمایند و با این کار از دستورات الهی پیروی کنند.
گروه برداران مسلمان دانشگاه آمریکایی به فعالیت های چندی همچون برپایی نماز جماعت صبح، مطالعه مشترک، آموزش تجوید قرآن، شرکت در امدادرسانی به گروه های نیازمند ، غذا دادن به بی خانمان ها، پیوستن به گروه های ضد خشونت علیه زنان و برگزاری مراسم افطاری افتخاری برای تازه مسلمانان انجام می دهند.
انتظار می رود انجمن برادران مسلمان در چهار دانشگاه دیگر آمریکایی از جمله «Cornell» ، «Pennsylvania» ، «California San Diego» و« Central Florida» تاسیس گردد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پایگاه الحره