هتک حرمت قرآن در مراکز اسلامی کالیفرنیا
هتک حرمت قرآن در مراکز اسلامی کالیفرنیا
درحالی که مسلمانان آخرین روزهای ماه رمضان را سپری می‌کنند، دو مرکز اسلامی در منطقه «ساکرامنتو» کالیفرنیا بقایای قرآن‌های پاره شده و سوخته را بیرون مساجد خود پیدا کردند.
يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 5751
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Fox۴۰»، به گفته شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی شعبه ساکرامنتو، پلیس در حال تحقیق در مورد این حوادث است که در مرکز اسلامی دیویس و مرکز اسلامی مسجد النور اتفاق افتاد.
درحالیکه مسلمانان در مرکز اسلامی دیویس در حال اقامه نماز عشای روز جمعه، دوم تیر بودند، فرد ناشناسی با اتومبیل به آنجا رفت و برگه‌های پاره شده قرآن را مقابل این مرکز ریخت.
درست هفته گذشته، فردی که اقدام به هدف قرار دادن همین مسجد و تخریب ساختمان و مایملک آن کرده بود، به پنج سال «تعلیق مراقبتی» محکوم شد.
کمتر از ۲۴ ساعت از حادثه مرکز اسلامی دیویس گذشته بود که یک قرآن سوخته شده که با گوشت خوک پر شده بود در مقابل مرکز اسلامی مسجد النور نیز پیدا شد.
به گفته «تونی ترنبول»، از مسئولان کلانتری منطقه ساکرامنتو، این دو مورد به عنوان جرائم ناشی از نفرت مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، سازمان حامی حقوق مدنی مسلمانان آمریکا، اعلام کرد: ما از همه مأموران پلیسی که بر این پرونده کار می‌کنند به خاطر اقدامات سریع و حرفه‌ای تشکر می‌کنیم. اقدام قاطع از سوی نهادهای اعمال قانون پیام محکمی برای کسانی دارد که دیدگاه‌های متعصبانه خود را به ایجاد رعب و وحشت تبدیل می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا