برگزاری نشست با موضوع اسلام هراسی در ایالت کنتیکت آمریکا
برگزاری نشست با موضوع اسلام هراسی در ایالت کنتیکت آمریکا
از آنجایی که بسیاری از مردم آمریکا دیدگاه‌ های منفی نسبت به اسلام دارند، ایالت کنتیکت میزبان مباحثی با موضوع اسلام‌ هراسی بود.
يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 5869
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری تودی آنلاین، کتابخانه عمومی شهر «نیوبریتین» در ایالت «کنتیکت» آمریکا روز گذشته میزبان مباحثی با موضوع اسلام‌ هراسی بود و عنوان اصلی این بحث‌ ها «گفتمان جسورانه با همسایگان مسلمان» عنوان شد.
بحث این گفتمان، تلاش برای پاسخ به این سئوال بود که «آیا داعش نماینده اسلام است؟»
موسسه موسوم به «زمینه‌ های مشترک» میزبانی این بحث ‌های آزاد را در کتابخانه عمومی برعهده داشت. این موسسه، یک سازمان اسلامی خیریه برای مشاوره حقوقی به منظور فراهم سازی، تحصیلات، مشورت، سخنرانی‌ ها، کلاس‌ ها، رویدادها، زمینه‌ های مشارکتی و غیره در رابطه با مسلمانان حقیقی در آمریکا است.
مباحثه دیگری که قرار است در همین راستا ۱۲ اوت برگزار شود، «اسلام هراسی و همسایه مسلمان شما» نام دارد. در این مباحثه «سامی عزیز» رئیس این موسسه قرار است در این جمع، درباره افزایش بیش از اندازه اسلام‌ هراسی و جرائم ناشی از نفرت محور علیه مسلمانان صحبت کند.
تحقیقات اخیر نشان می ‌دهد که بسیاری از مردم آمریکا دیدگاه‌ های منفی نسبت به اسلام دارند. اکثر آمریکایی ‌ها در طول زندگی حتی یک بار هم با یک مسلمان از نزدیک ملاقات نکرده ‌اند. در نتیجه مسلمانان آمریکایی قصد دارند با برگزاری چنین مباحثی زمینه ‌ای را فراهم سازند تا در جامعه آمریکایی اطلاعاتی درباره اسلام و مسلمانان در اختیار مردم قرار بگیرد.
طی ماه های گذشته به دلیل اظهارات خصمانه برخی از مقام های آمریکایی به ویژه برخی نمایندگان تندروی مجلس نمایندگان و سنا، مسلمانان در این کشور تحت فشارهای روانی بیشتری قرار گرفته اند.
موج اسلام هراسی در سراسر آمریکا تشدید شده و مساجد در ایالت های مختلف تحت نظر و فشار قرار گرفته اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان