گوانتانامو؛ نمادی ماندگار از اسلام هراسی آمریکایی
گوانتانامو؛ نمادی ماندگار از اسلام هراسی آمریکایی
مسلمانان آمریکا می دانند که همه سوء استفاده ها و شکنجه هایی که زندانی ها در زندان گوانتانامو متحمل شده اند ،عمیقا ریشه در اسلام هراسی دارد.
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: 6886
به گزارش «آرماگدون» به نقل از «گلوبال ریسرچ»، مسلمانان آمریکا،زندان گوانتانامو که حالا ۱۸ ساله شده است را نمونه بارز سیستم مخدوش شده و نادرست عدالت که بر پایه اتهام های واهی کار می کند،می دانند.
بسیاری از مسلمانان آمریکا که همواره در این کشور مورد تبعیض واقع شده و هدف قرار گرفته اند، معتقدند که زندان گوانتانامو یک فضای غیرقانونی است که نمادی آزاردهنده از اسلام هراسی به شمار می آید.
۲۰ بازداشت شده اول ، دقیقا چهار ماه پس از حملات ۱۱ سپتامبر در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۲ وارد گوانتانامو شدند.
زندان گوانتانامو در کشور کوبا که مدت ها در اشغال ایالات متحده قرار داشت،ساخته شد.
آمریکایی ها مدعی شدند که این زندان را برای نگهداری تروریست های القاعده و افراط گرایان طالبان تاسیس کرده اند ،اما بسیاری از مسلمانان بی گناه را به همین اتهام واهی دستگیر کرده،به زندان انداخته و مورد شکنجه قرار دادند.
گوانتانامو از همان ابتدای تأسیس در صدد ایجاد یک سیستم عدالت جداگانه بود که امکان استفاده از تاکتیک هایی مانند شکنجه را برای آمریکا آسان تر می کرد.
توجیه مقامات آمریکایی هم این بود که قوانین آمریکا در زندانی هایی که در خارج از این کشور قرار دارند به کار گرفته نمی شود.
هدف مقامات آمریکایی این است که به همه مردم نشان دهند،همه زندانی ها در گوانتانامو مسلمان هستند تا به این ترتیب چهره خشنی از مسلمانان و اسلام به تصویر بکشند.
حقیقت این است که همه سوء استفاده ها و شکنجه هایی که زندانی ها در زندان گوانتانامو متحمل شده اند ،عمیقا ریشه در اسلام هراسی دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان