ترامپ، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کرد
ترامپ، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کرد
پس از کش و قوس های فراوان، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را اعلام کرد؛ تصمیمی که مسلما در ساعات و روزهای آینده، سرزمین های اشغالی و حتی خاورمیانه را دچار تحولات مهمی خواهد کرد.
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۱
کد مطلب: 6237
به گزارش «آرماگدون» ، در همین زمینه، دقایقی پیش، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از تصمیمش برای اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی خبر داد.
دونالد ترامپ در این سخنرانی گفت: ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد.
رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد، اقدامات لازم برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را انجام دهد.
ترامپ اعلام کرد: چالش‌های قدیمی نیازمند رویکردهای جدید هستند. اعلانیه امروز درباره بیت‌المقدس، نشان‌دهنده رویکردی جدید درباره درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطینی‌ها هستند. من به این نتیجه رسیده‌ام که بیت‌المقدس را پایتخت اسرائیل اعلام کنم.
ترامپ تصریح کرد: مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه سفر خواهد کرد.
رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: زماني که من به رياست جمهوري رسيدم، قول داده بودم به چالش هاي جهاني با چشمي باز و تفکري بسيار جديد نگاه کنم. نمي توانيم با همان ديدگاه هاي ناکام گذشته، مشکلات را حل و همان راهبردهاي شکست خورده گذشته را تکرار کنيم. همه چالش ها نيازمند رويکردي جديد هستند.
ترامپ گفت: «اسرائیل یک کشور دارای حق حاکمیت است و همانند تمامی کشورهای دارای حق حاکمیت، حق این را دارد که پایتختش را انتخاب کند.»
ترامپ همچنین دستور اجرایی برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تابناک