شهادت نوه علامه سید عارف حسینی در انفجار در مسجد شیعیان پاکستان
شهادت نوه علامه سید عارف حسینی در انفجار در مسجد شیعیان پاکستان
یک عامل انتحاری با ورود به مسجد «مدرسه حسینیه» منطقه چمکنی شهر پیشاور پاکستان پس از تیراندازی، خود را منفجر کرد که منجر به شهید و زخمی شدن 58 شیعه شد. نوه علامه شهید سید عارف حسین حسینی به شهادت رسید و برادر وی نیز به شدت زخمی شده است.
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 1610
به گزارش «آرماگدون» ، در حمله به یک مسجد در حومه شهر پیشاور پاکستان ۱۸ تن شهید و ۴۰ تن دیگر زخمی شدند.
براساس این گزارش، مسلمانان شیعه برای برگزاری نماز جمعه در مسجد «شهید عارف الحسینی» منطقه چمکنی شهر جمع شده بودند که یک فرد مسلح وارد مسجد شد و شروع به تیراندازی به نماز گزاران کرد سپس فردی که مواد منفجره به خود بسته بود خود را در میان جمعیت منفجر کرد.
به گزارش خبرنگار ابنا، در این انفجار «سیدمحمد مهدی حسینی» نوه علامه شهید سید عارف حسین حسینی به شهادت رسید و برادر وی نیز به شدت زخمی شده است.
همچنین «ولی الله» یکی از فعالان شیعه که سال گذشته دو عامل انتحاری را به هلاکت رسانده بود نیز در این حمله انتحاری شهید شد.
بر اثر این اقدام تروریستی تا کنون ۱۸ تن شهید و ۴۰ تن دیگر زخمی شده اند و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.
این مسجد سال گذشته نیز مورد حمله قرار گرفته بود و ادامه این حملات فرقه ای واقعا برای پاکستان نگران کننده است.
انفجار بمب، افزایش خشونت ها و قتل های هدفمند در کراچی طی روزها و ماههای گذشته افزایش چشمگیری داشته است به طوری که در سال ۲۰۱۲ بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر قربانی عملیات تروریستی اعضای گروههای غیرقانونی در این شهر به عنوان بزرگترین شهر اقتصادی پاکستان، شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا