انتقاد شدیداللحن آیت الله مکارم از کشتار شیعیان پاکستان
انتقاد شدیداللحن آیت الله مکارم از کشتار شیعیان پاکستان
یکی از مراجع تقلید شیعیان کشتار شیعیان پاکستان را هولناک توصیف کرده و گفتند: ما بارها تاکید کرده ایم اینها از لشکر مغول بدتر هستند، مغول ها آشکارا زدند، کشتند و غارت کردند، اما اینها افراد بیگناه، زن، مرد، جوان و پیر و کودک را در مسجد به صورت مخفیانه می کشند.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 1273
به گزارش «آرماگدون» ، آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در جمع طلاب در مسجد اعظم قم کشتار شیعیان پاکستان از سوی وهابیون تندرو و سکوت مجامع جهانی در قبال این جنایات را محکوم کردند.
ایشان این جنایت را هولناک توصیف کرده و گفتند: ما بارها تاکید کرده ایم اینها از لشکر مغول بدتر هستند، مغول ها آشکارا زدند، کشتند و غارت کردند، اما اینها افراد بیگناه، زن، مرد، جوان و پیر و کودک را در مسجد به صورت مخفیانه می کشند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که چرا دنیا و سازمان های بین المللی این جنایات را محکوم نمی کنند، تصریح کردند: گروهی در کویته پاکستان هستند که با عربستان سعودی و آمریکا مرتبط اند و روشن است که اعمال خودشان را محکوم نکنند.
مرجع تقلید شیعیان ابراز داشتند: سخن ما این است که چرا جوامع بین المللی فکری برای این گونه اقدامات نمی کنند؟ تا کی باید این جنایات این گونه ادامه پیدا کند و یک عده مظلوم خون شان بیگناه ریخته شود؟ چرا محافل و سازمان های بین المللی خفقان گرفته اند و هیچ صدای اعتراضی از آنها بلند نمی شود.
ایشان اضافه کردند: آمریکا و عربستان سعودی به وسیله همین ها در سوریه جنایت می کنند، آن وقت می خواهند لیست بلندبالایی از تروریست ها را تشکیل بدهند! شما خجالت نمی کشید شما خودتان در صدر این گونه لیست ها هستید و وهابیت با پول شما در سوریه و دیگر نقاط جنایت می کند.
استاد برجسته حوزه علمیه این گونه اقدامات را مانعی بر سر راه رشد مکتب اهل بیت(ع) ندانسته و گفتند: آنها بدانند از این گونه اقدامات نتیجه ای نخواهند گرفت، شیعیان هوشیارتر از آن هستند که دست به مقابله به مثل بزنند و جنگ مذهبی که هدف آنهاست، تحقق یابد و بحمدلله با وجود اقدامات شما شیعه قویتر شده است.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی از بی توجهی دولت پاکستان در قبال این گونه جنایات که سابقه هم داشته است، انتقاد کرده و یادآورشدند: دولت پاکستان چرا اهمیت نمی دهد؟ ای رجال پاکستان شما می دانید نخستین چیزی که هر دولتی باید داشته باشد امنیت است، پس چرا این گونه مسائل را ساده می گیرید، وقتی این جنایات رخ می دهد آبروی شما می رود که نمی توانید امنیت شهروندان خود را تامین کنید.
ایشان خواستار اعتراض جهانی نسبت به این جنایت هولناک شده و تصریح کردند: نمی دانیم تا کی باید این خبرها را بشنویم و غصه دار شویم، باید از تمام دنیا صدا بلند شود، امروز کویته پاکستان است، فردا لندن و واشنگتن و مصر و یک روز هم در عربستان سعودی است.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآورشدند: امیدواریم شر اشرار، کفار و دشمنان اسلام از سر مسلمانان و جوامع اسلامی دفع شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا