ابتکار جوانان مصری برای توزیع قرآن در کشورهای فقیر آفریقایی
داخلی صفحه آخر خبر
ابتکار جوانان مصری برای توزیع قرآن در کشورهای فقیر آفریقایی
گروهی از جوانان مصری با اجرای طرحی در نظر دارند که نسخه‌های قرآن‌ اضافه را از منازل جمع‌آوری و به کشورهای فقیر آفریقایی ارسال کنند.
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۳
کد مطلب: 4149
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «البوابة نیوز»، «کریم احمد غازی»، یکی از مسئولان این طرح که با عنوان «بَلِّغُوا عَنِّي وَلَوْ آيَةً: از من به دیگران برسانید؛ حتی یک آیه را» و با استناد از حدیث نبوی اجرا می‌شود، گفت: این طرح، یک اقدام مشترک و گروهی است که جنبه فردی ندارد.
وی افزود: براساس این طرح، گروهی از دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه اسکندریه مصر، تصمیم گرفتند تا قرآن‌های اضافه را از منازل جمع‌آوری کنند و با همکاری انجمن «تبلیغ اسلام»، این قرآن‌ها را به کشورهای فقیر مانند کشورهای شرق آفریقا که مردم آن توان خرید نسخه‌های قرآن‌ را ندارند، ارسال کنند.
کریم احمد غازی تصریح کرد: پس از اجرای طرح جمع‌آوری نسخه‌های اضافه قرآن از منازل در شهر اسکندریه مصر، تصمیم گرفته شد که این برنامه در تمامی استان‌های این کشور نیز اجرا شود، بنابراین مسئولان و افرادی برای اجرای این طرح در هر یک از استان‌های مصر انتخاب شد.
وی اظهار کرد: ما قصد داریم که تا نیمه ماه فوریه(۲۶ بهمن‌ماه سال جاری)، ۱۰۰ هزار نسخه قرآن جمع‌آوری کنیم که در حال حاضر موفق به جمع‌آوری ۲۰ هزار قرآن شده‌ایم.
Share/Save/Bookmark