مارتا نوسبام فیلسوف معاصر و استاد حقوق و اخلاق دانشگاه شیکاگو
مارتا نوسبام فیلسوف معاصر و استاد حقوق و اخلاق دانشگاه شیکاگو
 
کتاب جدید نوسبام/
محدودیتهای دینی علیه مسلمانان را متوقف کنید!
مارتا نوسبام فیلسوف معاصر و استاد حقوق و اخلاق دانشگاه شیکاگو در جدیدترین کتاب خود که توسط انتشارات دانشگاه هاروارد منتشر شده به نقد محدودیتهای اعمال شده بر علیه مسلمانان در اروپا پرداخته است.
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب: 745
به گزارش آرماگدون ، نوسبام در این کتاب به نقد محدودیتهای ایجاد شده علیه مسلمانان از سوی کشورهای اروپایی می پردازد.
او این پرسش را مطرح می کند که چه انگیزه‌هایی باعث شد تا برخی روزنامه ها کشتار ۷۷ نفر در نروژ را به افراط گرایان اسلامی نسبت دهند در حالی که بر اساس شواهد یک تروریست نروژی راستگرا مرتکب این جنایت شده بود.
او همچنین این پرسش را مطرح می کند که چرا در سوئیس و کشوری که چهار مناره دارد این بنا منع شده است. همچنین او این پرسش را مطرح می کند که چگونه پیشنهاد ایجاد یک مرکز فرهنگی در منهتن نیویورک باعث ایجاد مناقشات و شعله ور شدن مناقشاتی در ایالات متحده آمریکا شد.
مارتا نوسبام در این اثر به بررسی دلایل و پشت پرده این ترس و خوف از اسلام و مسلمانان و این اقدامات می پردازد.
او در تحلیل خود از مباحث فلسفی، تاریخی و ادبی بهره می گیرد تا این محدودیتها را مورد بررسی قرار دهد.
نوسبام در نقد رفتار کشورهای اروپایی به ارزش و اهمیت آزادی دینی می پردازد و رعایت آزادیهای مذهبی از سوی کشورهای اروپایی و غربی را مورد تأکید قرار می دهد.
او می گوید آنچه را که برای خود می خواهیم باید برای دیگران نیز بخواهیم. او می خواهد که بردباری در خصوص آزادیهای دینی بالا باشد و میان ادیان خطوط دوستی برقرار باشد.
نوسبام یکی از مخالفان ایجاد محدودیتهای دینی در کشورهای اروپایی در سالهای اخیر بوده است. کتاب اخیر او با عنوان "تعصب جدید دینی" که از سوی انتشارات دانشگاه هاروارد منتشر شده نیز بررسی همین محدودیتها از سوی کشورهای اروپایی و غربی است.
مارتا نوسبام استاد حقوق و اخلاق در دانشگاه شیکاگو است. مطالعات نوسبام و آثار او در خصوص فلسفه باستان، فلسفه سیاسی و اخلاق توجهات زیادی را متوجه خود کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر