برگزاری جلسه قرائت و ختم قرآن در مرکز اسلامی هامبورگ
داخلی صفحه آخر خبر
برگزاری جلسه قرائت و ختم قرآن در مرکز اسلامی هامبورگ
مرکز اسلامی امام علی (ع) در هامبورگ روز پانزدهم ماه مبارک رمضان و همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) جلسه قرائت و ختم قرآن برگزار می کند.
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۱
کد مطلب: 4681
به گزارش «آرماگدون» ، مرکز اسلامی امام علی (ع) در "هامبورگ"، روز پانزدهم ماه مبارک رمضان و همزمان با میلاد اما حسن مجتبی (ع) میزبان برگزاری جلسات قرائت و ختم قرآن است.
همچنین این مرکز مسابقات قرآنی با نام «جشن الهی» در ماه مبارک رمضان ترتیب داده بود که برندگان این مسابقات در مراسمی که در سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می شود، حضور داشته و جوایزی به آنان اهداء خواهد شد.
از دیگر مراسماتی که این مرکز هر ساله در ماه مبارک رمضان، برگزار می کند، می توان به برگزاری جلسات ترتیل قرآن کریم، جلسه قرائت دعای افتتاح، سخنرانی های مذهبی، کلاس های آموزش قرآن، مراسمات شب های قدر و مراسمات عزاداری شهادت امیرالمومنین (ع)، اشاره کرد.
شایان ذکر است، مرکز اسلامی هامبورگ به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز اسلامی در آلمان، سال‌هاست که به فعالیت‌های مختلف تبلیغی، علمی و پژوهشی می‌پردازد. یکی از کارهای عمومی این مرکز برگزاری نمازجمعه است که هر جمعه با حضور بیش از صدها نفر از شیعیان ایرانی و غیر ایرانی برگزار می‌شود. خطبه‌های نمازجمعه به سه زبان آلمانی، عربی و فارسی ایراد می‌گردد. از دیگر فعالیت‌های مرکز، تهیه مجله‌ای به زبان آلمانی و توزیع آن بین شیعیان و پیروانان دیگر فرقه های اسلامی و برپایی نماز ظهر و شب می‌باشد.
برگزاری کنفرانس‌های علمی و همچنین نشست‌های هم اندیشی با حضور نمایندگان ۱۲۰ مؤسسه شیعی در آلمان به منظور بررسی وضعیت مسلمانان به خصوص شیعیان در اروپا از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.
در این مرکز نشریه‌ای به زبان آلمانی با نام «والفجر» منتشر می‌شود که حاوی معارف و مسائل اسلامی است. این نشریه در ۵۸ صفحه و در تیراژ ۳ هزار نسخه منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا