کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»
کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»
 
روایت دهشیری از اسلام‌ هراسی در غرب منتشر شد
کتاب «اسلام‌هراسی در غرب: جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلیس» نوشته محمدرضا دهشیری با موضوع تبیین بنیادها و نهادهای مرتبط در تشدید اسلام‌هراسی در آمریکا و بریتانیا توسط انتشارات بین‌المللی الهدی منتشر شد.
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب: 1567
به گزارش «آرماگدون» ، «محمدرضا دهشیری» در کتاب «اسلام‌هراسی در غرب: جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلیس» توجه محققان و پژوهشگران را به سوی فضای نوین جنگ سرد فرهنگی در جهان و اهمیت مساله اسلام‌هراسی در غرب و تاثیرات منفی آن بر مسلمانان جلب کرده است.
وی در این اثر، به تبیین بنیادها و نهادهای فعال در تشدید اسلام‌هراسی در آمریکا و بریتانیا پرداخته و سازوکارها، ابزار ارایه تصویر نادرست از اسلام آن‌ها بر افکار عمومی و نهادهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب را مورد بررسی قرار داده است.
فصل‌بندی کتاب «اسلام‌هراسی در غرب: جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلیس»، به شیوه‌ای تازه و به دو بهره تقسیم شده است. بهره اول، شامل ۶ فصل بوده و مباحثی همچون بررسی دلایل و اهداف موج اسلام‌هراسی در آمریکا، بازخوانی حامیان مالی اسلام‌هراسی و رسانه‌های حامی آن، در این کتاب دیده می‌شود.
بهره دوم از کتاب «اسلام‌هراسی در غرب» در ۵ فصل، به تبیین سیاست‌های مبارزه با خرابکاری در انگلستان و مرکز انسجام حامیان مالی آن‌ها و همچنین به معرفی مرکز تبادلات سیاسی و نقش آن در ایجاد محدودیت‌های حقوق شهروندی علیه مسلمانان در انگلستان می‌پردازد.
این کتاب همچنین به معرفی «مرکز آزادی‌های دیوید هارویتس» که بودجه مالی هنگفت در تقویت تهدیدهای ضداسلامی و مسلمانان افراطی در آمریکا فعالیت می‌کند و در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ به دلیل اقدام مزبور ۳۶ میلیون دلار درآمد داشته است، پرداخته است.
همچنین بخشی از این کتاب، به مکتوبات و مقالات مرتبط با اسلام‌هراسی اختصاص دارد.
کتاب «اسلام‌هراسی در غرب: جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلیس» در قطع رقعی و ۲۶۱ صفحه، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۱۰ هزار تومان با همکاری مرکز مطالعات فرهنگی ـ بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و توسط موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی به چاپ رسیده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر