سایت «توئیتر» صفحات موهن به اسلام را در پاکستان مسدود کرد
سایت «توئیتر» صفحات موهن به اسلام را در پاکستان مسدود کرد
مسئولان سایت اجتماعی «توئیتر» با درخواست دولتمردان پاکستان برای مسدودکردن صفحات حاوی مطالب موهن به مقدسات اسلامی، موافقت کردند.
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب: 2692
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «۷sur۷»، مقامات پاکستان طی یک ماه اخیر، پنج‌بار از مسئولان شبکه اجتماعی «توئیتر» خواستند تا تعدادی از صفحات موهن به اسلام از قبیل صفحه مسابقه سالانه کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر(ص) را مسدود کنند که در نهایت، این درخواست پذیرفته و صفحات مذکور مسدود شدند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فرانسه، صفحه کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(ص)، تصاویری از آتش‌ زدن قرآن کریم توسط افراد مختلف، توئیت‌های موهن به مسلمانان و نیز تصاویری که چهره مبارک انبیای الهی را نشان می‌دهند، از دسترس کاربران توئیتر در پاکستان خارج شده است.
همچنین، شبکه اجتماعی توئیتر، حساب‌های کاربرانی را که با انتشار مطالب موهن به اسلام در ارتباط هستند، در پاکستان مسدود کرده است.
مسئولان سایت توئیتر اعلام کردند که انجام این کار هیچ منافاتی با آزادای بیان و اندیشه ندارد، چراکه مسدودکردن محتوای برخی سایت‌ها بر اساس سیاست سانسور در برخی کشورهای خاص، صورت می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark