کنفرانس مقابله با اسلام هراسی در لندن
کنفرانس مقابله با اسلام هراسی در لندن
کنفرانس سالانه اسلام هراسی با حضور گسترده فعالان از انگلیس و اروپا و امریکا در لندن برگزار شد.
يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب: 5202
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از اسپوتنیک،کنفرانس سالانه مقابله با اسلام هراسی در لندن به همت کمیسیون حقوق بشر اسلامی برگزار شد.
شرکت کنندگان در این کنفرانس تصریح کردند که فضای نفرت و بی اعتمادی در قبال جوامع اسلامی و دیگر گروه های اقلیت در همه جا به ویژه در انگلیس به شدت پر رنگ شده است.
مبنای بحث در «کنفرانس اسلام هراسی ۲۰۱۶» که روز گذشته (شنبه ۱۰ دسامبر) برگزار شد ،یافته های به دست آمده از گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۳ از سوی کمیته حقوق بشر اسلامی بود.
عنوان گزارش کمیته حقوق بشر اسلامی «فضای نفرت:هنجاری جدید برای مسلمانان در انگلیس» است که به بررسی سختی ها و مشکلات کنونی جوامع اسلامی در انگلیس پرداخته است.
یک محقق علوم اجتماعی در یکی از دانشگاه های انگلیس در این باره گفت:افزایش چشمگیر لفاظی ها و اقدامات ضد اسلامی در بسیاری از فضاهای سیاسی و رسانه ها یکی از نشانه های روزگار ماست.
وی افزود:هر کسی که منتقد سیاست های خارجی انگلیس است به انزوا کشیده شده است و در حقیقت یک جنگ اختلاف عقیده در این کشور وجود دارد.
این محقق علوم اجتماعی ضمن مقصر دانشتن دولت انگلیس در افزایش اسلام هراسی گفت:دولت هم اکنون می تواند گروه هایی را که دارای دیدگاه های افراطی هستند را هدف قرار دهد چرا که فضای به وجود آمده نیازمند یک واکنش واحد و جمعی برای مقابله با اسلام هراسی است.
استاد دانشگاه کالیفرنیا در برکلی نیز از شرکت کنندگان در این کنفرانس بود که افزایش اسلام هراسی را به ضعیف شدن قدرت اقتصادهای پیشرفته قدیمی در سیستم جهانی اقتصاد نسبت داد و گفت:در حال حاضر غرب گرفتار یک بحران هویتی جدی شده است و اسلام هراسی نوعی انتقال نارضایتی نسبت به حضور مسلمانان و مهاجران در اروپاست.
وی افزود:در آمریکا این نارضایتی،مکزیکی ها و سیاه پوست ها را همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد،هدف قرار می دهد.
بر اساس آمارها، اسلام هراسی ناشی از نفرت به بالاترین سطح خود در انگلیس رسیده است و این جنایات موارد زیادی از قتل گرفته تا خشونت علیه اشخاص و حملات علیه مساجد را دربرمی گیرد. این در حالی است که درج مطالب ناشی از نفرت علیه مسلمانان در رسانه‌ها نیز نگرانی‌های جدی را موجب شده است.
گفتنی است، سومین کنفرانس سالانۀ اسلام هراسی است در حالی برگزار شد که اسلام هراسی در انگلیس به اوج خود رسیده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان