«زنان مسلمان انگلیسی، قربانی اصلی حملات ناشی از اسلام هراسی»
«زنان مسلمان انگلیسی، قربانی اصلی حملات ناشی از اسلام هراسی»
نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که زنان مسلمان در انگلیس بیش از مردان در معرض حملات ناشی از اسلام‌هراسی قرار دارند.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۴
کد مطلب: 2043
به گزارش «آرماگدون» ، طبق این گزارش که «ممکن است ما منفور باشیم» نام دارد حدود ۵۸ درصد از کسانی که بین آوریل ۲۰۱۲ و آوریل ۲۰۱۳ حملات ناشی از اسلام‌هراسی را در انگلیس تجربه کردند زن بودند.
این گزارش که از سوی سازمان «تل ماما» منتشر شد نشان می‌دهد در حدود ۸۰ درصد از این موارد زنان محجبه هدف قرار گرفته بودند.
این گزارش که به قلم کریس آلن، مشاور دولت انگلیس و استاد سیاست اجتماعی در دانشگاه بیرمنگام منتشر شد بر اساس مصاحبه با ۲۰ زن ۱۵ تا ۵۲ ساله که قربانی اقدامات نفرت آمیز بر ضد مسلمانان در انگلیس شده بودند تهیه شده است.
فیاض مقال، مدیر امور دینی و پروژه رصد ضد نفرت سازمان تل ماما در این باره گفت :«این نخستین بار است که صدای زنان مسلمانان در قبال تعصب ضد اسلامی مطرح شده است. مدت زمان بسیاری زیادی است که مردم درباره تعداد قربانیان، آمار قربانیان و انواع حوادث مرتبط با اسلام هراسی صحبت می‌کنند. ما دائما به نقل از مردم می‌شنویم که می‌پرسند «تعداد قربانیان و حوادث چقدر است؟» این برای ما قابل درک است اما درک تاثیر واقعی این مساله بر مردم نیز اهمیت دارد.»
موقال قبلا به شبکه خبری بین‌المللی دویچه وله آلمان گفته بود مسلمانان در ۱۸ ماهه منتهی به آگوست در سراسر انگلیس و ولز با حدود ۱ هزار و ۲۰۰ مورد حملات ناشی از اسلام هراسی مواجه شده‌اند.
نتایج تحقیقی که در ماه جولای درباره حوادث مرتبط با اسلام هراسی در انگلیس زیر نظر نایجل کوپسی از دانشگاه «تیسید» انجام شد نشان داد تعداد حملات به مراکز اسلامی، مساجد و مسلمانان بلافاصله پس از قتل لی ریگبی، سرباز انگلیسی در خیابان وول ویچ ۱۰ برابر افزایش یافته است. این سرباز انگلیسی در ۲۲ می در جنوب شرق لندن، پایتخت انگلیس به قتل رسید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی