ممنوعيت حجاب در كشوري با 90درصد مسلمان
ممنوعيت حجاب در كشوري با 90درصد مسلمان
حجاب در مدارس كوزوو هم ممنوع اعلام شد
در حالی که قوانين کوزوو آزادی دينی را تضمين کرده اما مقامات آموزشی به پيروی از الگوی فرانسه تمام نمادهای دينی چون روسری در مدارس را ممنوع اعلام کرده‌ اند.
سه شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۸
کد مطلب: 78
به گزارش آرماگدون سايت خبري شیعه آنلاین نوشت:در حالی که قوانين کوزوو آزادی دينی را تضمين کرده اما مقامات آموزشی
کوزوو که ۹۰ درصد جمعيت نزديك به دو ميليونی آن را مسلمانان تشکيل داده اند و به صورت سنتی جامعه آن را اسلام ميانه رو تشکيل داده ماهيت سکولار را در قانون اساسی خود تقويت کرده است.
به پيروی از الگوی فرانسه تمام نمادهای دينی چون روسری در مدارس را ممنوع اعلام کرده‌ اند.

گفته می شود اکثريت نمايندگان پارلمانی یعنی ۶۴ نفر از مجموع ۱۲۰ نفر با طرح تدريس دين در مدارس و لغو ممنوعيت پوشش حجاب در کلاس های درس مخالفت کردند. هر دو طرح از سوی نمايندگان احزاب دينی در پارلمان ارائه شده بود.

کوزوو که ۹۰ درصد جمعيت نزديك به دو ميليونی آن را مسلمانان تشکيل داده اند و به صورت سنتی جامعه آن را اسلام ميانه رو تشکيل داده، ماهيت سکولار را در قانون اساسی خود تقويت کرده است.

برخی روحانيون مسلمان اين کشور تلاش می کنند ستادی برای تدريس دين و راهيابی اين موضوع درسی به مدارس تشکيل دهند، اما برخی ديگر اظهار می دارند که اين نوع فعاليت ها می تواند شکاف در این منطقه را بیشتر کند.

قابل ذکر است کوزوو امسال شاهد چندين تظاهرات از سوی مسلمانان بود که به علت ممنوع کردن حجاب در مدارس شعارهای ضد دولتی سر می دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شيعه آنلاين