محکومیت رژیم صهیونیستی برای اولین بار در طول تاریخ
محکومیت رژیم صهیونیستی برای اولین بار در طول تاریخ
شورای حقوق بشر سازمان ملل با صدور بیانیه‎ای که مورد تصویب اکثریت اعضای آن قرار گرفت نقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی در منطقه اشغالی جولان سوریه را محکوم کرد.
شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۵
کد مطلب: 566
به گزارش «آرماگدون» ، "شورای حقوق بشر سازمان ملل" با صدور بیانیه‎ای که مورد تصویب اکثریت اعضای آن قرار گرفت نقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی در منطقه اشغالی جولان سوریه را محکوم کرد.
در این راستا «فیصل حموی» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در ژنو به موارد متعدد نقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی در منطقه جولان اشاره کرد که از جمله آن نقض حق سکونت، بهداشت و درمان، آموزش است.
وی تلاش رژیم صهیونیستی برای شهرک سازی درمنطقه اشغالی جولان تحت عنوان پروژه "بیا به سوی جولان" و همچنین برخورد ضد انسانی با اسیران سوری دربند در زندان این رژیم را از اقدامات آشکار نقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی دانست.
فیصل حموی هم چنین خواستار پیش نویس قطعنامه ای در راستای حمایت از قربانیان نقض حقوق بشر در منطقه جولان شد.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل همچنین اعتراض خود را بی توجهی شورای حقوق بشر به درد و رنج قربانیان نقض حقوق بشر و اهتمام این سازمان به برپایی جلسات و صدور قطعنامه های مغرضانه و سیاسی ضد سوریه و همگام با منافع ناقضین حقوق بشر در منطقه در طول یک سال گذشته را اعلام کرد.
وی همچنین بی توجهی برخی از کشورها به پیش نویس قطعنامه شورای حقوق بشر ساز مان ملل را محکوم و آن را در راستای حمایت از اسرائیل و استمرار اقدامات ناقض حقوق بشر و ناقض قوانین بین المللی این رژیم دانست.
در پیش نویس این قطعنامه از اسرائیل خواسته شد، طرح شهرک سازی در این منطقه را متوقف کند و از منطقه اشغالی جولان تا مرزهای معین شده در سال ۱۹۶۷ میلادی عقب نشینی کند و این مناطق را در اختیار ساکنین و مالکین اصلی آن قرار دهد . در این پیش نویس از همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواسته شده است به تدابیر و اقدامات قانونی و اداری مصوب رژیم صهیونیستی توجه نکرده و آن را باطل بدانند.
در پایان پیش نویس قطعنامه از رژیم صهیونیستی خواسته شده است اسرای سوری که بیش از ۲۷ سال است که در زندان های این رژیم در حبس می‎باشند را آزاد کند.
Share/Save/Bookmark