ایران‌هراسی، راهکار نتانیاهو برای انحراف اذهان
روزنامه ایندیپندنت در مطلبی به استراتژی نتانیاهو برای انحراف افکار عمومی از شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم "اسرائیل" از طریق ایران‌هراسی پرداخت.
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۲
کد مطلب: 5370
به گزارش «آرماگدون» ، روزنامه ایندیپندنت در مطلبی نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در اثنای دیدارش با ترزا می داستانی نگران‌کننده در خصوص خطر تجاوز ایران به اسرائیل و جهان برای نخست‌وزیر انگلیس تعریف کرد. از دید نتانیاهو، ایران از گروه تروریستی داعش و القاعده دشمنی خطرناک‌تر است که می‌کوشد «اسرائیل را نابود کند، خاورمیانه را به تصرف درآورد، اروپا را تهدید کند، غرب را تهدید کند، و جهان را تهدید کند.»
اما این ادبیات با استانداردهای نتانیاهو هم نوعی زیاده‌روی محسوب می‌شود و احتمالاً این عبارات با انگیزه دور کردن توجه از شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه غربی مطرح شده اند. اسرائیل چند روز پس از تحلیف دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی دیگر در کرانه غربی را اعلام کرد. گرچه دولت ترامپ نارضایتی ملایم خود را در خصوص این طرح اعلام کرد، اسرائیل احتمالاً با اعتراض شدیدتری از سوی واشینگتن روبرو نخواهد شد.
نتانیاهو می‌داند که اعضای ارشد دولت جدید آمریکا خودشان هم با استفاده از واژگانی آخردنیایی به تقبیح ایران می‌پردازند. روز شنبه جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا ایران را «بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان» نامید؛ گرچه به این نکته نیز اشاره کرد که نیازی به استفاده از نیروهای بیشتر آمریکا برای تقابل با ایران وجود ندارد. روز پیش از آن هم دولت آمریکا تحریم‌های جدید و محدودی را به بهانه آزمایش موشک بالستیک ایران بر ضد این کشور وضع کرد.
در ادامه این مطلب آمده است: ساخت شهرک‌های جدید اسرائیل در کرانه باختری معمولاً با این اعتراض از سوی جامعه جهانی روبرو می‌شود که دورنمای یک راه حل مبتنی بر دو کشور برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها در حال آسیب دیدن یا نابود شدن است. اما واقعیت آن است که این راه حل مدتهاست به دلیل تفاوت فاحش سیاسی، دیپلماتیک و قدرت نظامی دو طرف، مرده و به خاک سپرده شده است.
به نوشته این روزنامه انگلیسی، رژیم اسرائیل و کشورهای سنی عرب‌زبان حاشیه خلیج فارس – به رهبری عربستان سعودی – از این که یک رئیس‌جمهور همدل‌تر در کاخ سفید حضور دارد، احساس آرامش می‌کنند و از رفتن اوباما خوشحالند. دولت آمریکا از ادبیاتی خشن‌تر در تقابل با ایران استفاده می‌کند؛ ولی به وضوح نمی‌خواهد توافق هسته‌ای را که اوباما با ایران امضا کرد، پاره کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم