جاسوس اسرائیلی در غزه به 12 سال حبس محکوم شد
دادگاه عالی نظامی غزه یک متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی را به ۱۲ سال حبس محکوم کرد.
جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب: 4378
به گزارش «آرماگدون» ، دادگاه عالی نظامی غزه یک متهم ۵۳ ساله را که در سال ۲۰۰۹ با رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده و اطلاعاتی را به این رژیم ارائه کرده است، به ۱۵ سال حبس محکوم نمود.

حماس: گردان های قسام برای آزاد سازی تمامی اسرای فلسطینی آماده می شود
یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز شنبه تاکید کرد که گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی این جنبش خود را برای آزادی سازی تمامی اسرای فلسطینی از زندان های صهیونیستی آماده می کند.
مشیر المصری با ایراد نطقی در مراسمی که شاخه بانوان جنبش مقاومت اسلامی حماس آن را در شهرک بیت حانون برگزار کرده بود، تصریح کرد که گردان های قسام به قرارداد مبادله اسرا "وفاداری به آزادگان۱" بسنده نخواهد کرد، بلکه خود برای امضای قراردادهای مبادله اسرا "وفاداری به آزادگان ۲ و ۳ و ۴" آماده می کند تا در سایه این قراردادها تمامی اسرای فلسطینی را از زندان های صهیونیستی آزاد سازد.
وی خاطرنشان ساخت که حماس قصد جنگ با رژیم اشغالگر قدس را ندارد، ولی اگر جنگی بر این جنبش تحمیل گردد در آن صورت مبارزانش همگان را با توانمندی های نظامی خود غافلگیر خواهند کرد.

زخمی شدن دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست
صبح امروز شنبه نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه دو فلسطینی را به ضرب گلوله زخمی کردند.
بر اساس این گزارش، این دو جوان فلسطینی در مزارع خود بودند که نیروهای اشغالگر به سمت آنها تیراندازی کرده و آنها را زخمی کردند.
از سوی دیگر نیروهای اشغالگر یک قایق ماهیگیری فلسطینی در دریای شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را غرق کردند.

قراقع: جامعه جهانی در برابر اسرای بیمار مسئولیت پذیر باشد
رئیس هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی از جامعه جهانی خواست تا در برابر اسرای بیمار در بند زندان های رژیم صهیونیستی مسئولیت پذیر باشد.
عیسی قراقع طی سخنانی به مناسبت روز ملی همبستگی با اسرای بیمار گفت که هم اکنون نزدیک به ۱۷۰۰ بیمار در داخل زندان های رژیم صهیونیستی در اسارت بسر می برند و جنایت هایی علیه آنها صورت می گیرد.
وی با اشاره به اسرایی که مبتلا به انواع مختلف بیماری ها از جمله ناراحتی های قلبی، ریوی، سرطان، کبد و دیگر بیماری ها مبتلا هستند، بر ضرورت مسئولیت پذیری جامعه جهانی در قبال این اسرا تاکید کرد.

حماس خواستار حمایت فلسطینیان از آشتی ملی شد
یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس، تمامی گروه های ملی و قشرهای مختلف فلسطین را به حمایت از آشتی ملی و مقابله با بازداشت های سیاسی فرا خواند.
عبدالرحمن شدید تاکید کرد که تداوم اقدامات سرکوبگرانه ماموران امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین علیه فرزندان ملت فلسطین اقدامی مردود است و باید تمامی گروه های ملی فلسطین به مقابله با این تجاوزات برخیزند.
وی یادآور شد: در حالی که ملت فلسطین به مقابله با اشغالگران صهیونیست برخاسته و حماسه آفرینی می کند،عناصر سرویس های امنیتی تشکیلات رام الله دست به سرکوب دانشجویان و اسرای آزاده فلسطین می زنند که این اقدام موجب تشدید رنج و محنت فلسطینیان می شود.
وی بر لزوم آزادی مهندس علاء الاعرج و عبدالرحیم الصعیدی از زندان های تشکیلات رام الله تاکید کرد که از ۱۶ روز پیش در اعتراض به سیاست بازداشت سیاسی دست به اعتصاب غذا زده اند.
وی یادآور شد:« اکنون زمان آن فرا رسیده است که رنج و محنت های ملت فلسطین که ناشی از تشدید سرکوبگری های ماموران امنیتی تشکیلات رام الله است، پایان پذیرد، سرکوبگری هایی که فقط دشمن صهیونیستی از آن استفاده می کند.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم