جلوگیری از ورود فلسطینیان به مسجد الاقصی
در اولین جمعه ماه مبارک رمضان صورت گرفت؛
جلوگیری از ورود فلسطینیان به مسجد الاقصی
اشغالگران صهیونیست در اولین جمعه ماه مبارک رمضان به دقت کارت‌های شناسایی شهروندان را بازرسی و از ورود مردان زیر 50 سال و زنان زیر40 سال به داخل مسجد الاقصی خودداری کردند.
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 2819
به گزارش «آرماگدون» ، نیروهای رژیم صهیونیستی در اولین جمعه ماه مبارک رمضان از ورود فلسطینیان زیر ۵۰ سال به مسجد الاقصی جلوگیری کردند.
در ساعات اولیه صبح اولین جمعه ماه مبارک رمضان نیروهای اشغالگر اسراییلی از ورود هزاران فلسطینی برای برگزاری نماز جمعه به مسجد الاقصی جلوگیری کردند.
شاهدان گفتند که اشغالگران صهیونیست اقدامات امنیتی شدیدی را در ایست‌های بازرسی و موانع نظامی بین کرانه غربی و قدس اجرا کرده و به دقت کارت‌های شناسایی شهروندان را بازرسی و از ورود مردان زیر ۵۰ سال و زنان زیر۴۰ سال به داخل مسجد الاقصی خودداری کردند.
به همین دلیل موانع نظامی ایجاد شده از سوی نیروهای صهیونیستی با ازدحام صدها فلسطینی که قصد رسیدن به مسجد الاقصی و برگزاری اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را داشتند مواجه بود.
«عبدالرحمن حجار» فلسطینی ۴۳ ساله در این باره گفت که ساعت‌ها در ایست بازرسی قلندیا حدفاصل بین رام الله و قدس معطل شده و صهیونیست‌های اشغالگر اجازه عبور برای انجام نماز را به وی نداده‌اند.
«ابراهیم شمالی» از شهر نابلس نیز یکی از دهها فلسطینی است که اجازه عبور به وی داده نشد و او تلاش کرد که از راه‌های فرعی و از طریق بالا رفتن از دیوار حدفاصل بین قدس و کرانه غربی به مسجد الاقصی راه یابد.
وی گفت: اسراییل مانع از رسیدن ما به قدس می‌شود و این شهر را با کرانه غربی جدا کرده ولی ما به این گونه اقدامات امنیتی توجهی نداریم و تلاش می‌کنیم از راه‌های دیگری خود را به قدس برسانیم.
پلیس رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود به ساکنان کرانه غربی اجازه نمی‌دهد برای برگزاری نماز جمعه وارد مسجد الاقصی شوند و تنها مردان زیر ۵۰ سال و زنان زیر ۴۰ سال اجازه ورود به مسجد الاقصی دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا