تظاهرات پاکستانی‌ها در اعتراض به کشتار نمازگزاران شیعه
تظاهرات پاکستانی‌ها در اعتراض به کشتار نمازگزاران شیعه
صدها هزار تن از پاکستانی‌ها در اعتراض به شهید شدن شماری از نمازگزاران این کشور در حمله به مسجد شیعیان در «پیشاور» دست به تظاهرات زدند.
شنبه ۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 1612
به گزارش «آرماگدون» ، انتشار خبر شهادت شماری از نمازگزاران شیعه در حمله انتحاری روز جمعه به مسجد شهر پیشاور باعث تظاهرات صدها هزار نفری در این شهر شد.
در این حمله که روز گذشته و در حین برگزاری نماز جمعه در مسجد «شهید عارف الحسینی» در منطقه «چمکنی» پیشاور رخ داد دست کم ۱۸ نفر شهید و بیش از ۴۰ تن دیگر نیز به‌شدت زخمی شدند.
گزارشات حاکی از آن است که یک عامل انتحاری که حدود هشت کیلوگرم مواد منفجره به خود بسته بود توانست با گذشتن از سد نیروهای امنیتی، وارد مسجد شده و خود را در میان نمازگزاران منفجر کند.
پس از این حادثه، شمار زیادی از مردم و شیعیان این منطقه با برپایی تظاهراتی خواستار دستگیری و مجازات عوامل این حادثه تروریستی شدند.
مقامات پاکستانی از جمله «نواز شریف» نخست‌وزیر و «شوکت یوسف‌زی» وزیر اطلاع‌رسانی ایالت خیبرپختونخواه نیز این حمله را محکوم کردند.
این در حالی است که «حامد کرزی» رئیس‌جمهور افغانستان نیز با تقبیح شدید این عمل تروریستی، حمله به مساجد و اماکن مقدس مسلمانان و به خاک و خون کشاندن نمازگزاران را دشمنی آشکار با دین مقدس اسلام دانست و تصریح کرد که عاملین این عمل شنیع نه تنها دشمنان اسلام بلکه دشمنان بشریت هستند.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
شیعیان پاکستان که حدود ۲۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند سال‌ها است که هدف حمله گروه‌های تروریستی از جمله گروه ضدشیعی «لشکر جهنگوی» قرار دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا