دفاع اداره آموزش مدارس تورنتو از «راهنمای اسلام»
دفاع اداره آموزش مدارس تورنتو از «راهنمای اسلام»
رئیس اداره آموزش مدارس تورنتو در نامه‌ای ضمن ملامت کردن یک گروه یهودی، درخواست این گروه برای حذف یا تغییر کتاب راهنمای ماه «میراث اسلامی» را رد کرد.
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 6050
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه Toronto Sun؛ اداره آموزش تورنتو در راستای برنامه‌های ماه میراث اسلامی در مدارس، کتاب راهنمایی را برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و میراث اسلامی منتشر کرده است.
گروه یهودی «بنی بریث» کانادا نسبت به محتوای این کتاب شکایت کرد که اداره آموزش تورنتو در واکنش به این شکایت اعلام کرد محتوای آن را پس از بازبینی تغییر خواهد داد.
در این کتاب که با آرم آموزش و پرورش تورنتو منتشر شده، بخشی از فرهنگ و میراث اسلامی به دانش‌آموزان معرفی شده است.
اما این گروه یهودی به تعریف این کتاب از «اسلام‌هراسی» اعتراض کرده‌اند.
در این کتاب اسلام‌هراسی، «ترس، تعصب یا نفرت علیه اسلام و مسلمانان یا علیه سیاست و فرهنگ اسلامی» تعریف شده است.
این گروه ادعا کرده‌ است که در این تعریف، در صورت «نفرت» از سرکوب زنان در عربستان یا «تروریسم فلسطینی علیه اسرائیل» که نمونه‌های سیاست‌های اسلامی هستند، فرد دانش‌آموز یا معلم مستحق تنبیه و مواخذه عنوان شده است.
«رابین پیلکی»، رئیس اداره آموزش تورنتو پس از بررسی محتوای این کتاب، اعلام کرد که نه تنها تغییری در آن ایجاد نخواهد شد بلکه گروه یهودی بنی بریث را به خاطر شکایتشان و درج مطالب ظالمانه در متن آن مواخذه کرد.
اداره آموزش تورنتو با اعلام ماه اکتبر به عنوان ماه آشنایی با میراث اسلامی، در حال برگزاری برنامه‌های متعددی در مدارس این منطقه به منظور آشنایی بیشتر با مسلمانان و فرهنگ اسلامی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا