منع زنان روبنده پوش از حضور در مراسم شهروندی کانادا
منع زنان روبنده پوش از حضور در مراسم شهروندی کانادا
دولت کانادا در اقدامی که پیش بینی می‌شود خشم جامعه مسلمان را بدنبال خواهد داشت تمام زنان را از پوشاندن صورت خود در مراسم سوگند یادکردن بعنوان شهروند این کشور منع کرد.
سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب: 342
به گزارش «آرماگدون» ، جانسون کنی وزیر مهاجرت کانادا اظهار داشت تا کنون شکایتهایی از قاضیان اعطای شهروندی به مهاجران کانادا و اعضای پارلمان درباره حضور زنان با روبنده در مراسم سوگند یادکردن شهروندی این کشور دریافت کرده است.
کنی طی سخنرانی در مونترال تأکید کرد: تمام نامزدها باید صورت خود را هنگام سوگندیادکردن نشان دهند، سوگند شهروندی یک اقدام عمومی و ضروری است و نشان می دهد که شما به خانواده کانادا ملحق شده اید.
وزیر مهاجرت کانادا گفت: برخی قاضیان پرونده های شهروندی نسبت به این امر که برخی زنان مسلمان صورت خود را می پوشانند و درحقیقت این سوگند را ادا نمی کنند ابراز نگرانی کرده اند. آنها اظهار داشته اند که این امر یک مشکل شایع است. هر هفته یک منطقه از کشور با این وضعیت رو به رو هستید.
اظهارات کنی بر تمام زنانی که روبنده می پوشند تأثیرگذار خواهد بود، اما از سوی دیگر جامعه مسلمان استدلال می کند که این اقدام محدودیت و نقض آزادی های دینی مسلمانان محسوب می شود.
دفتر شورای روابط اسلامی آمریکایی در کانادا نیز اظهار داشت که مخالفت وزیر شهروندی با روبنده زنان مسلمان اصول دموکراسی را زیر سؤال می برد و افرادی که از این نوع پوشش استفاده می کنند را وادار می کنند تا میان اعتقادات مذهبی خود و پذیرش شهروندی کانادا یکی را انتخاب کنند.
براساس آمارهای موجود ۲ درصد از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل داده اند، این درحالی است که رهبران اجتماعی اظهار می دارند آمارهای به روز شده یک درصد به آمار قبلی افزوده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر