گرت وایلدرز، رهبر حزب راست‌گرای افرطی «آزادی» هلند
گرت وایلدرز، رهبر حزب راست‌گرای افرطی «آزادی» هلند
 
وعده وایلدرز برای جمع آوری قرآن
«گرت وایلدرز»، اسلام‌ستیز هلندی در جدیدترین وعده انتخاباتی خود مدعی شد که در صورت انتخاب او به‌عنوان نخست وزیر هلند، تمامی نسخه‌های قرآن این کشور را جمع‌آوری و مصادره می‌کند.
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب: 4972
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه مراکشی «هسپرس»، گرت وایلدرز، رهبر حزب راست‌گرای افرطی «آزادی» هلند که به اتخاذ مواضع ضداسلامی شهرت دارد، در تلاش است با اظهاراتی تحریک‌آمیز، آراء‌ تندروها و اسلام‌ستیزان این کشور را برای انتخابات پارلمانی هلند در مارس ۲۰۱۷ میلادی(اسفندماه ۹۵) کسب کند.
وی که پیش از این وعده داده بود که در صورت انتخاب او به‌عنوان نخست‌وزیر هلند، مساجد را تعطیل و قرآن را ممنوع خواهد کرد، این باره وعده داد که تمامی نسخه‌های قرآن را از منازل مسلمانان گردآوری و مصادره خواهد کرد.
وایلدرز همچنین، در اظهاراتی توهین‌آمیز و مغایر با منشورهای بین‌المللی در زمینه احترام به مقدسات ادیان، قرآن کریم را به کتاب «نبرد من»، آدولف هیتلر تشبیه کرد و گفت: نازی‌ها بر یهودیان ظلم و ستم می‌کردند و کتب مقدس آن‌ها را مصادره می‌کردند، و این همان کاری است که ما باید آن را با مسلمانان انجام دهیم!
این اسلام‌ستیز هلندی با طرح این ادعا که اسلام به آزادی دینی دعوت نمی‌کند، گفت: من اگر نخست‌وزیر هلند شوم به نیروهای امنیتی دستور می‌دهم که نسخه‌های قرآن را منازل مسلمانان گردآوری و مصادره کنند.
وی پیش از نیز در در راستای اهداف اسلام‌ستیزانه خود که برای انتخابات پیش‌روی پارلمان تدارک دیده است، اعلام کرد که در صورتی که نخست وزیر شود، مساجد را تعطیل و کتاب مقدس مسلمانان(قرآن) را در این کشور به‌طور کلی ممنوع اعلام خواهد کرد.
گرت وایلدرز که سابقه اهانت به قرآن و پیامبر اسلام(ص) را در کارنامه خود دارد، همچنین اعلام کرد که اگر سال آتی میلادی به عنوان نخست وزیر هلند انتخاب شود، تمامی مدارس اسلامی و مراکز پناهندگی را تعطیل خواهد کرد و زنان مسلمان را نیز از داشتن حجاب در ملأ عام منع خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا