خشم مسلمانان از نصب دوربین در مسجد «یافا»
خشم مسلمانان از نصب دوربین در مسجد «یافا»
نصب دوربین مداربسته در داخل مسجد «محمودیه» در شهر یافا از سوی اسرائیل، خشم نمازگزاران و ساکنان این شهر را برانگیخت.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: 6565
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری عرب ۴۸؛ هیئت منتخب اسلامی در شهر ساحلی یافا با ارسال نامه‌ای به اداره ادیان غیر یهودی رژیم اسرائیل، نقض فاحش آزادی ادیان در مساجد یافا توسط این وزارتخانه از طریق نصب دوربین‎های نظارتی در مسجد «محمودیه» را محکوم کرد.
در این نامه که پس از اقدام بخش ادیان به نصب هشت دوربین در قسمت‎های مختلف مسجد محمودیه ارسال شد، آمده است: هیئت اسلامی در ارتباط با این دوربین‎ها تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده است که این دوربین‌ها توسط بخش ادیان وزارت کشور نصب شده و عوامل مدیریت مسجد هیچ نقشی در این رابطه نداشته‌اند.
هئیت اسلامی نصب این دوربین‎ها را دخالت فاحش در امور مساجد خوانده و تاکید کرد: این اقدام موجب خشم نمازگزاران و مسلمانان این شهر شده و نقض حق آزادی عبادت به شمار می‌رود که احساسات همه جامعه را تحریک کرده است.
در این نامه با اشاره به شکایت‌های متعدد از سوی نمازگزارانی که خواستار جمع فوری این دوربین‌ها بودند، تاکید شده است: مسجد مصداق یکی از موقوفه‎های اسلامی است که به هیچ یک از ادارات این وزارتخانه وابسته نیست و شما در ارتباط با آن صلاحیت قانونی ندارید.
در پایان این نامه ضمن اشاره به غیر قانونی بودن نصب دوربین‌ها در این مسجد بدون موافقت یا اجازه مسلمانان یافا، آمده است: هیئت اسلامی به شما هفت روز فرصت می‌دهد تا این دوربین‌ها را جمع کنید در غیر این صورت این هیئت بر اساس مشروعیتی که از سوی مسلمانان شهر یافا دارد اقدامات قانونی مناسب در این رابطه را انجام می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا