سومین راهپیمایی اندونزیایی‌ها در حمایت از اسلام
سومین راهپیمایی اندونزیایی‌ها در حمایت از اسلام
سومین راهپیمایی گسترده مسلمانان اندونزی در حمایت از اسلام، در این کشور برگزار می‌شود.
سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 5160
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شبکه الجزیره، تیتو کارناویان، رئیس پلیس ملی اندونزی در یک کنفرانس خبری تأکید کرد: بنا به هماهنگی به عمل آمده بین میان رهبران سازمان‌های اسلامی و مقامات اندونزیایی این تظاهرات به جای خیابان‌های اصلی در یکی از پارک‌های «جاکارتا»، پایتخت اندونزی برگزار می‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد که این تظاهرات به صورت منظم و مسالمت‌آمیز و بدون هرگونه خشونت و درگیری برگزار شود.
کارناویان در کنفرانسی خبری گفت: امیدوارم دیگر سازمان‌ها و اتحادیه‌ها نیز فعالیت‌ خود را در این روز متوقف کنند و شخص ثالثی برای تخریب راهپیمایی دخالت نکند.
سازمان‌های اسلامی اندونزی اجرای عدالت و بازداشت حاکم جاکارتا را که متهم به توهین به قرآن است، خواستار شده‌اند.
در همین راستا، حبیب رزق، رئیس جبهه مدافعان اسلام اندونزی تأکید کرد: گروه من همچنان بازداشت فوری پاسوکی تجاهاجا پورناما، حاکم مسیحی‌تبار جارکارتا را خواستار است.
وی متعهد شد که راهپیمایی به صورت مسالمت‌آمیز و بدون درگیری برگزار شود.
این در حالی است که پلیس و مقامات اندونزیایی نگران هستند که این راهپیمایی به قیامی علیه دولت تبدیل شود.
باسوکی تجاهاجا پورناما، دارای قومیت چینی و پیرو آیین مسیحیت و ملقب به «آهوک» است.
باسوکی تجاهاجا پورناما، نخستین فرماندار مسیحی است که دارای قومیت چینی است و به‌عنوان فرماندار پایتختی انتخاب شده که مسلمانان اکثریت را در آن تشکیل می‌دهند. وی به سخنرانی‌های تند و جنجالی و عدم رعایت خطوط قرمز معروف است.
در همین راستا، فرماندار جاکارتا به خاطر اظهارات خود درباره قرآن عذرخواهی و از شورای علمای مسلمان اندونزی و عموم مردم مسلمان این کشور درخواست بخشش کرد، اما عذرخواهی او، مسلمانان را آرام نکرده است.
گفتنی است، این فرماندار مسیحی جاکارتا در سخنانش درباره انتخابات اندونزی به آیه ۵۱ سوره مائده اشاره کرده و بعد از اعتراض مسلمانان گفته بود از این آیه استفاده کرده چون این آیه از سوی مخالفان سیاسی برای ترغیب مردم به حذف وی استفاده می شده است.
وی گفته است به قرآن اهانت نکرده و به مردم گفته اگر می‌خواهند با سوء استفاده افراد ترسو و نژادپرست و با استفاده از این آیه قرآن به او رأی ندهند، همان بهتر که به او رأی ندهند.
Share/Save/Bookmark