آزادی مشروط برای عامل تهدید نمازگزاران مسجد «ارگن» آمریکا
آزادی مشروط برای عامل تهدید نمازگزاران مسجد «ارگن» آمریکا
عامل تهدید نمازگزاران مسجد ایالت «ارگن» آمریکا در دادگاه تجدیدنظر شهرستان «لین» به دلیل داشتن مشکلات روانی به سه سال آزادی مشروط محکوم شد.
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 5863
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «registerguard»، «چاد راشل»، سرباز ۴۴ ساله نیروی ارتش از شهر «یوجین» ایالت «ارگن» در هشتم ماه می(۱۸ اردیبهشت) با دوچرخه به داخل مرکز اسلامی و مسجد ارگن رفت و نمازگزاران را تهدید به قتل کرد.
وی چند ساعت بعد با تماس تلفنی بار دیگر اعضای مسجد را تهدید کرد و گفت سی روز مهلت دارید تا ارگن را ترک کنید وگرنه کشته می‌شوید.
یک روز پس از این حادثه راشل در پارک ارگن مردی را که همراه بچه‌هایش بود، با گفتن حرف‌های تبعیض‌نژادی تهدید به تیراندازی و گوشی زنی را که در حال فیلمبرداری از این صحنه بود، پرت کرد.
وی پس از مدت کوتاهی دستگیر شد و در حین دستگیری چاقو در جیب خود داشت که مدت ۷۴ روز در زندان به سر برد.
به گفته پلیس در بازرسی منزل راشل یک قبضه تفنگ نیز کشف شد.
قاضی به خاطر دو جراحت مغزی متهم در طول خدمت و عمل جراحی وی در سال ۲۰۱۴ با دادخواست وکیل او مبنی بر آزادی مشروط موافقت کرد.
«ذاکر خان»، عضو کمیته ارگن در شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی دیروز در دادگاه از «موریس مرتین»، قاضی دادگاه خواست تا دادخواست وکیل راشل را رد کند و گفت: کار تهدیدآمیز راشل باعث شده است مسلمانان بترسند و کمتر در مسجد حضور داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا