ارسال بسته موهن به ساحت قرآن به سازمان اسلامی کالیفرنیا
ارسال بسته موهن به ساحت قرآن به سازمان اسلامی کالیفرنیا
شعبه کالیفرنیای شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگ‌ترین سازمان حامی حقوق مدنی مسلمانان آمریکا، چندی پیش از طریق پست، بسته‌ای محتوی یک نسخه قرآن کریم که در میان مواد ناپاکی قرار گرفته بود، دریافت کرد.
پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب: 5858
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Fox۴۰»، اداره پلیس شهر ساکرامنتو در کالیفرنیا در حال پیگیری این پرونده با انگیزه احتمالی نفرت دینی است که در آمریکا جرم محسوب می‌شود.
مسئولان شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی اعلام کردند که عامل این اقدام اهانت‌آمیز از شهر میزوری در ایالت تگزاس این بسته را ارسال کرده است.
فرد ارسال‌کننده پیام‌های اهانت‌آمیزی را نیز بر روی صفحات این نسخه قرآن نوشته است.
این حادثه حدود ۲۰ روز پیش اتفاق افتاد و پلیس در حال پیگیری این پرونده است.
پلیس همچنین دو مورد جرم ضداسلامی دیگر را نیز علیه مساجد محلی ساکرامنتو، که ماه گذشته چند روز پیش از این حادثه انجام شده بود، پیگیری می‌کند.
مسجد مرکز اسلامی ساکرامنتو و مرکز اسلامی دیویس نیز نسخه‌های قرآنی را که توسط اسلام‌ستیزان مورد اهانت قرار گرفت، دریافت کرده بودند.
هنوز هیچ فردی در رابطه با این سه پرونده جرائم نفرت دینی و اهانت به قرآن دستگیر نشده است.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی هفته گذشته با صدور گزارشی اعلام کرد که جرائم ناشی از نفرت و تعصب علیه اسلام و مسلمانان، در نیمه اول امسال ۹۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
بنابر این گزارش، ۱۷ درصد جرائم علیه مسلمانان در محل زندگی آن‌ها، ۱۴ درصد به هنگام حضور مسلمانان در خیابان یا هنگام رانندگی، ۱۳ درصد به هنگام پرواز یا سفر با اتوبوس و قطار، ۳۳ درصد هنگام حضور در مساجد و مراکز اسلامی و ۹ درصد در مدارس رخ داده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا