مبارزه یک فوتبالیست با اسلام هراسی در انگلیس
مبارزه یک فوتبالیست با اسلام هراسی در انگلیس
تحقیقات یک موسسه انگلیسی حاکی از آن است که «محمد صلاح» توانسته است که بر اسلام هراسی و حمله ضد مسلمانان در انگلیس تاثیر بگذارد و آن را متوقف کند.
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 6754
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الدیره، موسسه «سیاست مهاجرت» انگلیس در تحقیقات کم نظیری در نوع خود به رصد تاثیر ستارگان بر جامعه، فاش کرد که انتقال «محمد صلاح» ستاره فوتبالیست مصر به باشگاه لیورپول در شمال غربی انگلیس، نتایج مثبتی که قابل پیش بینی نبوده، داشته است. به طوری که حضور وی در این تیم انگلیسی به کاهش اسلام هراسی و جرایم انزجارطلبانه در مرزیساید منجر شده است.
این موسسه در تحقیقات خود به بررسی ۹۳۶ مورد جرم انزجارطلبانه در سطح منطقه مرزیساید و ۱۵ میلیون توئیت از هواداران فوتبال در انگلیس و نتایج نظرسنجی هشت هزار و ۶۰ نفر از هواداران لیورپول به تاثیرگذاری محمد صلاح در کاهش اسلام هراسی دست یافته اند.
براساس این نتایج، انتقال صلاح به لیورپول در سال ۲۰۱۷ میلادی تنها بر این باشگاه که در لیگ قهرمانان اروپا پیروز شد، تاثیر نگذاشته است، بلکه تاثیر مثبت آن بر کل این منطقه بوده است. به طوری که جرائم انزجار طلبانه در منطقه مرزیساید لیورپول از زمان انتقال صلاح به تیم فوتبال این شهر ۱۸.۹ درصد کاهش یافته است، همچنین توئیت های ضد اسلامی در میان هواداران باشگاه لیورپول از ۷.۲ درصد به ۳.۴ درصد رسیده است.
نتایج این تحقیقات حاکی از افزایش آگاهی و آشنایی انگلیسی ها با اسلام است. تعدادی از سرودهای هواداران لیورپول نیز حول محمد صلاح و اسلام می چرخد که این مسئله نشانه تاثیر مثبت رفتارهای محمد صلاح در این باشگاه است.
Share/Save/Bookmark