تمجید دیده‌بان اسلام‌هراسی از وزیر خارجه اسپانیا
تمجید دیده‌بان اسلام‌هراسی از وزیر خارجه اسپانیا
دیده‎بان اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتاء مصر با صدور بیانیه‌ای از سخنان «جوزف بورل»، وزیر امور خارجه اسپانیا، در حمایت از اسلام و مسلمانان قدردانی کرد.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 6630
به گزارش «آرماگدون» ، در این بیانیه آمده است که وزیر امور خارجه اسپانیا در پاسخ به اظهارات حزب راست‌گرای افراطی علیه مهاجرت مسلمانان و عرب‌ها، اسلام را بخشی از این کشور اروپایی توصیف کرد که این موضع قابل تمجید است.
دیده‌بان اسلام‌هراسی در این بیانیه اعلام کرد: حزب راست‌گرای افراطی «وکس» خواستار کاهش نمادهای عربی و اسلامی در اسپانیا شده که وزیر خارجه این کشور به این درخواست آن‌ها پاسخ داد و اعلام کرد که اسلام از طریق قایق‌های مهاجر وارد اسپانیا نشده، بلکه اسلام بخشی از این کشور اروپایی است.
در این بیانیه از مسلمانان اسپانیا خواسته شده که نقش مثبت و فعالی را در جامعه اسپانیا ایفا کنند و به‌ منزله بخشی اصیل از این جامعه اروپایی، که در آن زندگی می‌کنند، الگویی برای وطن‌دوستی و دفاع از منافع میهن خود باشند.
دیده‌بان اسلام‌هراسی مصر از مسلمانان اسپانیا و غرب خواست که به تلاش‌های حزب راست افراطی برای تحریک آن‌ها و ایجاد درگیری و ایجاد تفرقه میان اسلام، مسلمانان و جامعه اسپانیایی و غربی توجهی نکنند.
یادآور می‌شود وزیر امورخارجه اسپانیا اخیراً در سخنانی تصریح کرد که اسلام بخشی از اروپاست و اسپانیا نیز بخشی از اروپاست که اسلام در آن از هفت قرن پیش پدیدار شده و وجه تمایز این کشور است. ۴ درصد از مسلمانان یعنی دو میلیون نفر در اسپانیا زندگی می‌کنند که برخی از آنها تابعیت اسپانیایی دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا